Szczepan Sadurski – karykaturzysta

Szczepan Sadurski
Karykaturzysta, który w ostatnich 10. latach stworzył… 40 tysięcy karykatur. W USA prasa pisała, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Zawodowiec, który co miesiąc uświetnia średnio kilkanaście imprez firmowych organizowanych we wszystkich regionach Polski (i nie tylko).

karykaturzysta Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski i jego rysunek w Hollywood

Rysuje do prasy, portali, programów telewizyjnych, książek, na potrzeby marketingu i reklamy. Opublikował kilka tysięcy rysunków w 200. tytułach prasowych.

Wielu pamięta go jako wydawcę Dobrego Humoru – miesięcznika, który redagował przez ponad 20 lat (1991-2012). Inni pamiętają, że w latach 80. był czołowym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki oraz drukował w najpopularniejszych polskich gazetach i czasopismach.

książka rysunki Szczepan Sadurski

Czasem felietonista oraz satyryczny komentator wydarzeń w prasie, telewizji i radiu. Założyciel i prezes Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) – międzynarodowej organizacji, która od 2001 r. próbuje  rozweselić świat.

Miał wystawy w Nowym Jorku (USA), Melbourne (Australia), Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki), Barcelonie (Hiszpania), Wilnie (Litwa) i innych miejscach świata. Był zapraszany do jury międzynarodowych konkursów karykatury. Wraz z m.in. Erykiem Lipińskim był współzałożycielem stowarzyszenia karykaturzystów. Na co dzień mieszka w Warszawie.

> KONTAKT

Tu więcej informacji o autorze