2024-07-22
Autor karykatur – karykatury.com
Karykatury

Autor karykatur – karykatury.com

kwi 25, 2024

Szczepan Sadurski, autor karykatur w Karykatury.com

Karykaturzysta, który w ostatnich 10. latach stworzył… 40 tysięcy karykatur. W USA prasa pisała, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Zawodowiec, który co miesiąc uświetnia szereg imprez firmowych, organizowanych we wszystkich regionach Polski, czasem też w innych krajach.

Rysuje do prasy, portali, programów telewizyjnych, na potrzeby marketingu i reklamy. Ilustruje książki i podręczniki szkolne. Opublikował kilka tysięcy rysunków w 200. tytułach prasowych, nie tylko w Polsce.

Wielu pamięta go jako wydawcę Dobrego Humoru – miesięcznika, który redagował przez ponad 20 lat (1991-2012). Trochę starsi pamiętają, że w latach 80. był czołowym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki oraz drukował w najpopularniejszych polskich gazetach i czasopismach.

autor karykatur Szczepan Sadurski książka
Jedna z książek Szczepana Sadurskiego

Czasem felietonista oraz satyryczny komentator wydarzeń w prasie, telewizji i radiu. Założyciel i prezes Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) – międzynarodowej organizacji, która od 2001 r. próbuje  rozweselić świat.

Miał wystawy w Nowym Jorku (USA), Melbourne (Australia), Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki), Barcelonie (Hiszpania), Wilnie (Litwa) i innych miejscach świata. Był zapraszany do jury międzynarodowych konkursów karykatury, był specjalnym gościem międzynarodowych festiwali. Wraz z m.in. Erykiem Lipińskim jest współzałożycielem stowarzyszenia karykaturzystów. Na co dzień mieszka w Warszawie i od zawsze żałuje, że doba ma tylko 24 godziny.

Aktualnie (2024) powstaje film dokumentalny, którego Sadurski będzie bohaterem. Dowiesz się wielu ciekawostek z jego barwnego życia, o których dotychczas nie mówił głośno.

Kontakt e-mail