Szczepan Sadurski – karykaturzysta

Szczepan Sadurski
Karykaturzysta, który w ostatnich 10. latach stworzył… 40 tysięcy karykatur. W USA napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

karykaturzysta Szczepan Sadurski

Szczepan Sadurski i jego rysunek w Hollywood

Rysuje do prasy, portali, programów telewizyjnych, książek, na potrzeby marketingu i reklamy. Od debiutu w 1979 r. opublikował kilka tysięcy rysunków w 200. tytułach prasowych.

Wielu pamięta go jako wydawcę Dobrego Humoru – miesięcznika, który redagował przez ponad 20 lat (1991-2012). Inni pamiętają, że w latach 80. był czołowym rysownikiem słynnego tygodnika satyrycznego Szpilki.

książka rysunki Szczepan Sadurski

Czasem felietonista i satyryczny komentator wydarzeń w mediach. Założyciel i prezes Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party) – międzynarodowej organizacji, która od 2001 r. próbuje  rozweselić świat (jej symbol, sklejony w papieru „wieżowiec” odwiedził 500 miast na świecie).

Miał wystawy w Nowym Jorku, Melbourne (Australia), Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki), Barcelonie (Hiszpania) i innych miejscach świata. Obecnie jego rysunki coraz częściej publikowane są poza Polską. Mieszka w Warszawie.

Tu więcej informacji o autorze