2024-07-22
Jak zamówić karykaturę ze zdjęcia na prezent
Karykatury

Jak zamówić karykaturę ze zdjęcia na prezent

mar 25, 2024

Skorzystaj z talentu i doświadczenia znanego karykaturzysty Szczepana Sadurskiego. Karykatura jak zamówić profesjonalnie wykonaną planszę?

Szczepan Sadurski karykaturzysta

Dlaczego wesoły portret od Sadurskiego

1. Otrzymasz sympatyczny i miły dla oka obrazek.
2. Twarze narysowanych osób NIE są zniekształcone i nie są wyeksponowane mankamenty fizjonomii osoby – jak u wielu karykaturzystów.
3. To cała scenka, która w zabawny sposób opowie coś o bohaterze karykatury i okazji, z której otrzymuje ten prezent. Unikalny pomysł, który wymyślisz wspólnie z karykaturzystą. (Chyba, że chcesz tylko twarz).
4. Karykatura cz-biała (grafika) lub kolorowa (farby wodne) na planszy formatu 30×40 cm, A4 (21×29,7 cm) lub 40×50 albo (w przypadku dużej liczby postaci 50×70 cm). Na planszy może być dowolna liczba postaci (oczywiście ta liczba i większy zakres pracy, ma wpływ na cenę).
5. Termin wykonania jest dostosowany do Twoich potrzeb. Chcesz szybko? Będzie gotowe szybko.
6. Cena jest rozsądna – czyli wcale nie najwyższa, ale też NIE taka, jaką proponują amatorzy.
7. W cenie jest wszystko. Nie dopłacasz za dodatkowe elementy, np. samochód, budynek, zwierzę, logo firmy.
8. W cenie jest również ramka – karykatury jest gotowa do wręczenia i powieszenia na ścianie.
9. Wysyłka firmą kurierską (Polska) – dostawa osobista lub do najbliższego paczkomatu. W Warszawie odbiór osobisty.
10. Autor: Szczepan Sadurski. Tak, TEN SADURSKI. Jego rysunki znasz z prasy i nie tylko, co jakiś czas możesz go oglądać w telewizji. Karykaturzysta znany nie tylko w Polsce.
11. Szybki kontakt – telefoniczny oraz e-mail.
12. Doradzę którą wybrać opcję abyś zapłacił jak najmniej, a karykatura spełnia twoje oczekiwania.
13. Konkretne rozmowy, solidność i dotrzymywanie terminów.
14. Na życzenie karykaturę mogę wysłać nie w ramce, ale w tubie – cena nie zmieni się.

karykatura jak zamówić karykaturzysta
Karykatura jak zamówić? Może klasyczne karykatury czarno-białe (grafika)?

Dodatkowe opcje – DOPŁATA:

1. Wykonanie ekspresowe (artysta odkłada na później wykonanie innych karykatur i robi Twoją). Ale zwykle kilka dni, to jeszcze nie ekspres!
2. Oprawa bardziej efektowna niż standardowa ramka? Doradzimy.
3. Wysyłka szkicu w trakcie wykonania i konsultacje – jeśli ma być na 200 procent tak, jak sobie wymarzyłeś (niestety wydłuża to czas wykonania). Zanim zamówisz – zapytaj o ile zwiększy to finalną cenę.
4. „Moja karykatura ma być lepsza niż wszystkie inne”. OK, powiedz na co mam zwrócić szczególną uwagę – wtedy dowiesz się o ile cena będzie wyższa od standardowej.

Uwaga. Mogę wykonać dowolny rozmiar karykatury jaki sobie zażyczysz, ale pamiętaj: do niestandardowego formatu sam musisz zapewnić oprawę, co jest kłopotliwe i kosztuje drożej. Dlatego zakładam, że jeśli chcesz wyjątkowy format – prawdopodobnie masz już ramkę tego rozmiaru lub nie przejmujesz się kłopotem, ceną i dodatkowym czasem, związanymi z zamówieniem przez Ciebie takiej ramki we własnym zakresie.

karykatura jak zamówić
Oryginalne scenki z bohaterem karykatury, to świetny prezent na różne okazje

 

Szczepan Sadurski karykaturzysta
Szczepan Sadurski, znany karykaturzysta

Szczepan SADURSKI: – Rysowałem karykatury znanych ludzi biznesu, kultury, mediów, sportu, polityki i nie tylko. Na zlecenie firm, instytucji i osób prywatnych. Nieważne w jakim miejscu świata mieszkasz i w jakim miejscu świata tworzę – możesz zamówić stworzoną przeze mnie karykaturę i dostać ją w uzgodnionym terminie.

Od razu uspokajam: to tak naprawdę miły dla oka, wesoły portret. Nie postacie z ogromnymi nosami, wzbudzające zniechęcenie. Plansza ma być sympatyczna, aby osobie narysowanej sprawić radość. Karykatura na prezent? Świetny pomysł!

Cena karykatury – od czego zależy?

Od techniki wykonania (kolor lub czarno-biała), formatu, liczby osób na planszy, czasem też terminu (express). Nie licz jednak na okazjonalną, wyjątkowo niską cenę podobną do cen, jakie oferują amatorzy.

Termin wykonania

Najszybszy z możliwych. Dlatego nie pytaj na kiedy teoretycznie mogę zrobić, ale poinformuj NA KIEDY MUSISZ mieć karykaturę.

Karykatura jak zamówić?
Informacje potrzebne do wyceny:

1. Liczba osób na planszy;
2. Format (najczęściej 30×40 cm lub A4);
3. Technika wykonania – czarno-biała czy kolorowa;
4. Odbiór osobisty w Warszawie czy wysyłka – dokąd?;
5. Konkretna data, na kiedy karykatura ma być gotowa;
6. Kupujesz prywatnie czy jako firma?;
7. Ilość plansz (bo może chcesz zamówić więcej niż jedną);
8. Inne informacje, jeśli uznasz to za stosowne na tym etapie.
9. Numer Twojego telefonu.
10. Przedstaw się, bo nie odpowiadamy na zapytania anonimowe.

Aby szybko uzyskać wycenę – skróć czas wysłania zapytania do 2 minut! Skopiuj powyższe punkty + obok napisz swoje odpowiedzi i wyślij to na tego e-maila: dobryhum@wa.onet.pl

kolorowa karykatura jak zamówić
A może karykatura kolorowa?

Pomysł karykatury

Jest unikatowy dla każdej planszy. Możesz go wstępnie sam zaproponować lub napisać informacje o osobie (hobby, zawód) i dodać z jakiej okazji ma to być prezent (np. 50 urodziny). Finalny pomysł uzgodnimy wspólnie podczas rozmowy telefonicznej. Pomysł, to znaczy jak przedstawić osobę, co ma być na planszy. Bo to cała scenka, w której uczestniczy bohater karykatury. Chyba, że chcesz zamówić tylko karykaturę samej twarzy.

Co potem?

Jeśli akceptujesz otrzymaną e-mailem cenę oraz zasady współpracy – wyślij e-mailem kilka zdjęć twarzy osoby / osób. AKTUALNE i dobrej jakości (rozdzielczość, wielkość), codzienny wygląd, pozytywny wyraz twarzy. Gdy otrzymasz odpowiedź, nastąpi rozmowa telefoniczna i uzgodnimy niezbędne formalności.

WAŻNE! Jakie zdjęcia do karykatury?

Sukcesem karykatury jest podobieństwo narysowanej twarzy do wyglądu konkretnej osoby. Ten sukces zależy od Ciebie, dokładniej: od tego jakie zdjęcia prześlesz. Zdarzają się sytuacje, gdy rezygnowałem z wykonania, z powodu marnej jakości zdjęć. Dlatego zadaj sobie nieco wysiłku, aby znaleźć zdjęcia, takie jak przeczytałeś powyżej. (Uwaga, te ze stron www na 95 procent odpadają – na pewno znacz tę osobę, więc aparatem lub smartfonem robiłeś jej niejedno zdjęcie).

Zdjęcia mają być AKTUALNE, a nie wykonane lata temu, bo każda twarz z upływem czasu zmienia się. Mniej więcej z przodu, lekki uśmiech (uwaga, rządek zębów raczej nie wygląda najlepiej na karykaturze), naturalny wyraz twarzy. I nie malusieńkie miniaturki z Internetu, ale zrobione  aparatem fotograficznym!

Uwierz w doświadczenie fachowca. Przypadkowe zdjęcie, to przypadkowa (niepodobna) karykatura. Jeśli nie chcesz rozczarowania – dostarcz zdjęcia, które są podobne do osoby, która ma zostać narysowana! Niech karykatura na planszy wygląda tak, jak osoba której ją właśnie wręczasz, a nie jak wyglądała kilka lat wcześniej albo raz w życiu na Sylwestra. Zdjęcia z plaży w przyciemnionych okularach przeciwsłonecznych odpadają – chyba że jesteś na 100% pewien, że ta osoba przez cały rok chodzi w takich okularach.

Inne informacje

Ewentualne skany szkiców wysłane e-mailem i związane z tym konsultacje – zwiększają cenę i wydłużają termin wykonania. Ale tym już na pewno przeczytałeś wyżej.

karykaturzysta zbiorowe karykatury
Karykatura zbiorowa – dużo pracy, a jaki efekt! Karykatura jak zamówić – już wiesz?