Karykatura – jak zamówić

rysownik rysunki satyryczne

Skorzystaj z talentu i doświadczenia znanego karykaturzysty Szczepana Sadurskiego. Zapomnisz o wszystkim, z czym dotychczas kojarzyło Ci się określenie „karykaturzysta”.

 

1. Otrzymasz sympatyczny i miły dla oka obrazek.
2. Twarze narysowanych osób NIE są zniekształcone i nie są wyeksponowane mankamenty fizjonomii osoby – jak u wielu innych karykaturzystów.
3. To cała scenka, która w zabawny sposób opowie coś o bohaterze karykatury. Unikalny pomysł, który wymyślisz wspólnie z karykaturzystą. (Chyba, że chcesz tylko twarz).
4. Karykatura cz-biała (grafika) lub kolorowa (farby wodne) na planszy formatu 30×40 cm, A4 (21×29,7 cm) lub innym. Dowolna liczba postaci na planszy.
5. Termin wykonania jest dostosowany do Twoich potrzeb. Chcesz szybko? Będzie gotowe szybko.
6. Cena jest rozsądna – czyli wcale nie najwyższa, ale też NIE taka, jaką proponują amatorzy.
7. W cenie jest wszystko. Nie dopłacasz za dodatkowe elementy, np. samochód, budynek, zwierzę, logo firmy.
8. W cenie jest również antyrama szklana – karykatury jest gotowa do wręczenia i powieszenia na ścianie.
9. Wysyłka paczka priorytet (Polska) lub odbiór osobisty w Warszawie (Ochota) – to także w cenie!
10. Autor: Szczepan Sadurski. Tak, TEN SADURSKI. Jego rysunki znasz z prasy i nie tylko, co jakiś czas możesz go oglądać w telewizji. Karykaturzysta znany nie tylko w Polsce.
11. Szybki kontakt – telefoniczny oraz e-mail.
12. Doradzimy którą wybrać opcję abyś zapłacił jak najmniej, a karykatura spełnia twoje oczekiwania.
13. Konkretne rozmowy, solidność i dotrzymywanie terminów.
14. Gotową karykaturę możesz pokazać na blogu, na Facebooku, zrobić z niej nadruk na kubek lub wykorzystać na wizytówce. Jeśli masz wątpliwości, spytaj.
15. Karykaturę możemy wysłać nie w antyramie, ale w tubie – cena nie zmieni się.

karykatury portrety karykatura

Karykatury czarno-białe – przykłady

Dodatkowe opcje – DOPŁATA:
1. Wykonanie ekspresowe (artysta odkłada na później wykonanie innych karykatur i robi Twoją. Ale zwykle kilka dni, to jeszcze nie ekspres).
2. Oprawa bardziej efektowna niż standardowa antyrama – doradzimy.
3. Wysyłka szkicu w trakcie wykonania i konsultacje – jeśli ma być na 200 procent tak, jak sobie wymarzyłeś (niestety wydłuża to czas wykonania).
4. Wysyłka firmą kurierską (dostawa w 24 godziny) zamiast paczka priorytet.
5. „Moja karykatura ma być lepsza niż wszystkie inne”. OK, powiedz na co musimy zwrócić szczególną uwagę – wtedy dowiesz się o ile zwiększy się cena.

Uwaga. Możemy wykonać dowolny rozmiar karykatury jaki sobie zażyczysz, ale pamiętaj: do niestandardowego formatu sam musisz zapewnić oprawę, co jest kłopotliwe i kosztuje drożej.

karykatura karykatury

Oryginalne scenki z bohaterem karykatury to świetny prezent na różne okazje

karykaturzysta karykatury

Szczepan SADURSKI: – Rysowałem karykatury znanych ludzi biznesu, kultury, mediów, sportu, polityki i nie tylko. Na zlecenie firm, instytucji i osób prywatnych. Nieważne w jakim miejscu świata mieszkasz i w jakim miejscu świata tworzę – możesz zamówić stworzoną przeze mnie karykaturę i dostać ją na odpowiedni termin.

Od razu uspokajam: to tak naprawdę miły dla oka, wesoły portret. Nie postacie z ogromnymi nosami, wzbudzające zniechęcenie. Plansza ma być sympatyczna, aby osobie narysowanej sprawić radość. Karykatura na prezent? Świetny pomysł!

karykatura karykatury

Karykatura z okazji ślubu to wyjątkowa pamiątka, także dla rodziców

Cena karykatury
Jest zależna od techniki wykonania, formatu, liczby osób na planszy, sposobu dostawy, czasem też terminu (express). Nie licz jednak na okazjonalną, wyjątkowo niską cenę podobną do cen, jakie oferują amatorzy.

Termin wykonania
Najszybszy z możliwych. Dlatego nie pytaj na kiedy teoretycznie mogę zrobić, ale poinformuj NA KIEDY MUSISZ mieć karykaturę.

Informacje potrzebne do wyceny:
1. Liczba osób na planszy;
2. Format (standardowe: A4, 30×40 cm, 40×50 cm);
3. Czarno-biała czy kolorowa;
4. Odbiór osobisty w Warszawie czy wysyłka – dokąd?;
5. Konkretna data, na kiedy karykatura ma być gotowa;
6. Kupujesz prywatnie czy jako firma?;
7. Ilość plansz (bo może chcesz zamówić więcej niż jedną);
8. Inne informacje, jeśli uznasz to za stosowne na tym etapie.
9. Numer Twojego telefonu.
10. Przedstaw się, bo nie odpowiadamy na zapytania anonimowe.

Aby szybko uzyskać wycenę – skróć czas wysłania zapytania do 2 minut! Skopiuj powyższe punkty + obok napisz swoje odpowiedzi i wyślij to na tego e-maila.

Format najczęściej zamawiany dla jednej lub dwóch osób na planszy, to 30×40 cm.

karykatura kolorowa karykatury

A może karykatura kolorowa z okazji rocznicy ślubu na prezent?

Pomysł karykatury
Jest unikatowy dla każdej planszy. Możesz go wstępnie sam zaproponować lub napisać informacje o osobie (hobby, zawód) i dodać z jakiej okazji ma to być prezent (np. 50 urodziny). Finalny pomysł uzgodnimy wspólnie (zwykle podczas rozmowy telefonicznej). Pomysł, to znaczy jak na planszy przedstawić osobę, co ma na niej być. Bo to cała scenka, w której uczestniczy bohater karykatury. Chyba, że chcesz zamówić tylko karykaturę samej twarzy.

Co potem?
Jeśli akceptujesz cenę i zasady współpracy – wyślij e-mailem kilka zdjęć osoby / osób. AKTUALNE i dobrej jakości (rozdzielczość, wielkość). Gdy otrzymasz odpowiedź, nastąpi rozmowa telefoniczna, aby uzgodnić niezbędne kwestie.

Jakie zdjęcia
Sukcesem karykatury jest podobieństwo narysowanej twarzy do wyglądu konkretnej osoby. Ten sukces zależy od Ciebie, dokładniej: od tego jakie zdjęcia prześlesz. Zdarzają się sytuacje, gdy rezygnowałem z wykonania, z powodu marnej jakości zdjęć. Dlatego zadaj sobie nieco wysiłku, aby znaleźć zdjęcia, które są wysokiej jakości (te ze stron www na 95 procent odpadają).

Zdjęcia mają być AKTUALNE, a nie wykonane lata temu, bo każda twarz z upływem czasu zmienia się. Mniej więcej z przodu, lekki uśmiech (rządek zębów raczej nie wygląda najlepiej na karykaturze), naturalny wyraz twarzy. I nie malusieńkie miniaturki z Internetu, ale zrobione  aparatem fotograficznym!

Uwierz w doświadczenie fachowca. Przypadkowe zdjęcie, to przypadkowa (niepodobna) karykatura. Jeśli nie chcesz rozczarowania – dostarcz zdjęcia, które są podobne do osoby, która ma zostać narysowana! Niech karykatura na planszy wygląda tak, jak osoba której ją właśnie wręczasz, a nie jak wyglądała kilka lat wcześniej!

Inne informacje
Ewentualne skany szkiców wysłane e-mailem i związane z tym konsultacje – zwiększają cenę i wydłużają termin wykonania. O tym już wiesz z poprzedniej strony, prawda?

Koniecznie przeczytaj: Zasady współpracy

karykatura zbiorowa karykatury

Karykatura zbiorowa – dużo pracy, a jaki efekt!