Karykatury Gdańsk i karykatura w Gdańsku – Centrum Informacyjne

Wszystko o: karykaturzysta Gdańsk, Sopot, Gdynia, woj. pomorskie oraz oferty:
1. Karykatury ze zdjęć na prezent 2. Karykatury na żywo podczas imprez

1. Mieszkasz w Gdańsku albo w woj. pomorskim i poszukujesz karykaturzysty. Takiego, który  wykona specjalnie dla Ciebie profesjonalną karykaturę w rozsądnej cenie i w terminie nie późniejszym niż ten, który Cię interesuje? Świetnie trafiłeś!

Jeśli podstawowym kryterium takiej karykatury ma być niska jakość oraz niska cena karykatury, niestety nie pomożemy. Jeśli jednak karykatura ma być efektownym, miłym prezentem, twarze mają być podobne i sympatyczne – warto poświęcić chwilę czasu na lekturę tej strony.

Możesz oczywiście szukać jakiegokolwiek plastyka przedstawiającego się jako karykaturzysta, osoby mieszkającej jak najbliżej, ale to dobry produkt – czyli karykatura jest najważniejsza, zgadza się? Tym bardziej, że karykaturzysta, to x XXI wieku zawód wyjątkowo rzadki i niełatwo znaleźć fachowca, który robi to od lat i jeszcze się z tego utrzymuje.

Karykatura.com oferuje wykonanie karykatury na prezent, z nadesłanych e-mailem zdjęć. Aby uzyskać niezbędne informacje – zajrzyj na stronę Jak zamówić oraz Zasady współpracy. Mamy nadzieję, że właśnie dołączasz do naszych zadowolonych klientów!

Karykatury na żywo karykatura

Karykatury Gdańsk – karykatury na żywo

2. Karykatury na żywo, to świetna atrakcja imprez, wśród których są: firmowe eventy, spotkania integracyjne, konferencje, targi, a nawet uroczyste wesela. Takie usługi wykonujemy od dawna, szczególnie na imprezach, gdzie trzeba narysować jak najwięcej uczestników. Dojeżdżamy w dowolne miejsce Polski. Jeśli jesteś zainteresowany, po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

Mistrz karykatury mieszka w Polsce
W 2012 r. w Nowym Jorku prasa pisała, że Szczepan Sadurski jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Wprawdzie nie ma mistrzostw i jurorów, które takie osiągnięcia oficjalnie weryfikują, ale warszawskiego karykaturzystę zapraszano potem do Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie mógł potwierdzić swoje zdolności. Oczywiście stale rysuje również w Polsce, gdzie w ostatnich 10. latach narysował 40 tysięcy wesołych portretów. Firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, akcje promocyjne i wszelkie imprezy, których organizatorzy uznali, że błyskawicznie narysowana karykatura wykonana ręką mistrza, to świetna pamiątka dla uczestników imprezy.
>> Tu cały tekst

Anegdota z życia karykaturzysty
Na początku 2006 roku, gdy na całym świecie była słynna sprawa wydrukowania w europejskiej prasie karykatur Mahometa i spowodowanych tym zamieszek w krajach Islamu, reporter TVN zwrócił się do Szczepana Sadurskiego o skomentowanie tej sprawy. Sadurski umówił się z ekipą telewizyjną. Kilka godzin później zatelefonował do niego jeden ze stałych klientów, przedstawiciel firmy zamawiającej serię rysunków humorystycznych. Gdy poprosił o szybkie wykonanie kolejnego rysunku, Sadurski tłumaczył się:
– Na jutro do południa nie mogę. W południe jestem umówiony z ekipą TVN. Będą mnie pytać o karykatury Mahometa.
Chwila ciszy w słuchawce, po czym klient nieśmiało pyta:
– Ale to chyba nie pan narysował te karykatury?

karykatury Gdańsk karykaturzysta

Karykatury Gdańsk 🙂

Gdańsk – miasto w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. Gdańsk ma ponad 450 tys. mieszkańców (szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności). Ośrodek aglomeracji gdańskiej wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Gdańsk, to miasto o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. W XVI wieku Gdańsk był najbogatszym w Rzeczypospolitej. Na terenie miasta znajdują się liczne zabytki architektury, działa tu wiele instytucji i placówek kulturalnych. W Gdańsku odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif. Gdańsk stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce, pomimo że prawie całe historyczne śródmieście zostało odbudowane po II wojnie światowej, a znaczna część zabytków ruchomych uległa zniszczeniu. Zabytki Gdańska znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny), główne znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej reprezentacyjnej ulicy Gdańska – Długiej. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, największa średniowieczna świątynia z cegły na świecie.

W Gdańsku corocznie odbywa się kilkadziesiąt imprez o charakterze targów branżowych. Wiele z nich organizują Międzynarodowe Targi Gdańskie. Długoletnią tradycję mają gdańskie targi branży morskiej Baltexpo. Ważniejsze centra handlowe: Galeria Handlowa Madison, Galeria Bałtycka, CH Manhattan, Galeria Metropolia, Alfa Centrum Gdańsk, Galeria Przymorze, Centrum handlowe ETC, CH Osowa, Park Handlowy Matarnia, CH Auchan, CH Morena. (na podst. Wikipedii)

karykatura karykatury

Karykatura ślubna – świetny prezent

Karykatury Gdańsku i Trójmiasto – wybrane informacje:
• Przy Placu Solidarności 1 w Gdańsku mieści się Europejskie Centrum Solidarności. W 5-piętrowym budynku o powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych znajduje się ekspozycja stała przedstawiająca współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. Wśród eksponatów ekspozycji stałej można tu oglądać rysunki satyryczne i karykatury różnych autorów na temat stanu wojennego. Jednym z nich jest karykaturzysta Szczepan Sadurski.

• 26 czerwca 2015 r. odbył się Benefis Zbigniewa Jujki, gdańskiego rysownika i karykaturzysty (ur. 1935). Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

• Dzięki staraniom Ingridy Vaitkiene, Arunasa Vaitkusa i Ryszarda Wasyluka kierującego Gdańską Galerią Dobrego Humoru), wystawa Caricatura Baltic Countries cz. I i cz. II w listopadzie 2015 r. była eksponowana w litewskim parlamencie, w Wilnie. Pokazano prace karykaturzystów z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski. Premiera pierwszej części tej wystawy miała miejsce w Gdańsku w 2014, a część II w 2015 r. prezentowano w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

• Między 15 a 30 czerwca 2015 r. w Galerii Fotograficznej Manhattan w Gdańsku miała miejsce wystawa rysunku satyrycznego 18. karykaturzystów Polskich. Jednym z autorów prezentowanych prac był karykaturzysta Szczepan Sadurski.

• Festiwal Dobrego Humoru odbywający się w Gdańsku, to głównie ocenianie telewizyjnej rozrywki i satyry (kabaretu), występy kabaretów dla publiczności oraz imprezy dodatkowe. Od początku swój udział w tej dorocznej imprezie mieli też polscy karykaturzyści. Odbywały się zbiorowe wystawy pod nazwą Gdańska Galeria Dobrego Humoru, kilkukrotnie karykaturzyści wchodzili w skład jury, co roku przyznawano też nagrody dla najlepszego rysownika. Rysunek satyryczny i karykatura podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, to nie tylko oficjalne prezentacje organizatorów festiwalu. Przez pierwsze trzy lata swoje wystawy organizowało także ogólnopolskie pismo satyryczne Twój Dobry Humor. Były to zbiorowe wystawy współpracowników oraz wystawy karykaturzystów: Szczepana Sadurskiego i Krzysztofa Toboły. Podczas jednego z festiwali redakcja zorganizowała ekspozycje karykatury w trzech miejscach Trójmiasta. W 2000 roku podczas występów sceną na Targu Drzewnym w Gdańsku roku przez godzinę zawładnęli satyrycy. Konferansjerkę prowadził Szczepan Sadurski, a przy scenie karykatury rysował Krzysztof Toboła (obok można było oglądać plansze z karykaturami jego autorstwa.

• Media 2.0 2013 – to nazwa konferencji, jaka odbyła się w Sopocie, z udziałem ludzi polskich mediów. Z zaproszenia do udziału w konferencji skorzystało ok. 100 zaproszonych gości z całej Polski, w tym Szczepan Sadurski – dziennikarz i karykaturzysta.

• 2012. Kwartalnik „Przystanek Metropolitalny”, to czasopismo na temat transportu miejskiego Gdańska i okolic. Od początku istnienia publikuje humorystyczne rysunki karykaturzysty Szczepana Sadurskiego, które są ilustracjami do publikowanych tekstów. Czasopismo można otrzymać bezpłatnie w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia), w Biurach Obsługi Klienta ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo.

karykatury portrety karykatura

Nasze karykatury, to świetny prezent

• 2012. Od jakiegoś czasu po Trójmieście jeżdżą m.in. autobusy, na których znajdują się duże naklejki reklamowe stworzone przez karykaturzystę Szczepana Sadurskiego. Rysunki promują podróżowanie komunikacją miejską.

• 2001. W czerwcu do Trójmiasta zapowiadają swoje przybycie najlepsi polscy rozśmieszacze i karykaturzyści. Powód? Tego dnia rozpoczyna się Festiwal Dobrego Humoru. Podczas całego festiwal będzie również ekipa pisma satyrycznego Twój Dobry Humor, która zorganizuje kilka wystaw karykatury. Karykaturzyści współpracujący z czasopismem będą rysować karykatury przed Jazz Clubem znajdującym się blisko posągu Neptuna. (teksty za zgodą portalu Sadurski.com)

Karykatury Gdańsk pytają: czy znasz miasta w woj. pomorskim?
Województwo pomorskie
Białogóra, Bojano, Bolszewo, Brodnica Górna, Brusy, Brzeźno Szlacheckie, Bytów, Cedry Wielkie, Charzykowy, Chmielno, Chojnice, Czarna Woda, Czersk, Człuchów, Dziemiany, Ełganowo, Garcz, Gdańsk, Gdynia, Gniew, Gniewino, Godętowo, Gościcino, Gowidlino, Gowino, Grabiny-Zameczek, Grzybno, Hel, Hopowo, Iwiczno, Jagatowo, Jantar, Jastarnia, Jastrzębia Góra, Jurata, Kartuzy, Kąty Rybackie, Kczewo, Kębłowo, Kępice, Koczała, Kolbudy, Koleczkowo, Kopalino, Kosakowo, Kościerzyna, Kowale, Krępa Kaszubska, Krokowa, Krynica Morska, Kwidzyn, Lębork, Liniewo, Lubichowo, Luzino, Łeba, Łęgowo, Malbork, Miastko, Mikoszewo, Miłobądz, Mosty, Mrzezino, Nowęcin, Nowy Dwór Gdański, Nowy Dwór Wejherowski, Ocypel, Ostrzyce, Otomin, Peplin, Pępowo, Piece, Pogórze, Pomieczyno, Pomlewo, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przejazdowo, Przyjaźń, Przywidz, Puck, Reda, Rewa, Rowy, Rożental, Rumia, Sasino, Sianowo, Silno, Słupsk, Smołdzino, Sopot, Stara Kiszewa, Stare Pole, Starnice, Starogard Gdański, Stegna, Straszyn, Studzienice, Sulęczyno, Sztum, Sztutowo, Szymbark, Świetlino, Tczew, Trąbki Małe, Turze, Ustka, Warzenko, Wąglikowice, Wejherowo, Wiele, Wierzchucino, Władysławowo, Zblewo, Zgorzałe, Żukowo.

karykaturzysta karykatury karykatura

– Czy fama, że jesteś „jednym z najszybszych karykaturzystów świata” pomaga czy przeszkadza?
Szczepan Sadurski: – Rysowania karykatur nigdy nie odbierałem w kategoriach sportowych, ale artystycznych. Nie potrzebuję bić rekordów i coś komuś udowadniać. Po kilkudziesięciu tysiącach narysowanych karykatur, po pięciuset imprezach w ostatnich 10. latach – karykatury rysuję swoim normalnym tempem. A że to jest szybciej niż u wielu karykaturzystów i osób dorywczo zajmujących się rysowaniem karykatur – dlatego tak chętnie jestem zatrudniany. Firmy organizujące eventy umieją liczyć. Taniej jest zatrudnić jednego błyskawicznie rysującego karykaturzystę niż trzech innych. I nie trzeba płacić za 3 noclegi i dojazdy. (fragment wywiadu na karykatury.com)

Jak znaleźć karykaturzystę czyli atrakcja na firmowy event w Gdańsku i nie tylko. Poradnik dla osób poszukujących – tu link.

Uwaga, organizatorzy eventów, firmy i hotele organizujące zamknięte imprezy firmowe w Gdańsku, Trójmieście i woj. pomorskim. Dziękujemy za zapytania związane z zatrudnieniem bardzo szybkiego, profesjonalnego karykaturzysty eventowego, który będzie dodatkową atrakcją imprezy i wykona niezapomniane pamiątki czyli wesołe portrety uczestników. Czasem terminy imprez pokrywają się i nie możemy przybyć, na szczęście nie są to częste przypadki. Jeśli chcesz zaoszczędzić – zamiast trzech, zatrudnij jednego karykaturzystę z Karykatura.com – w obu przypadkach dostaniesz podobną liczbę wesołych karykatur.

Słowniczek
Karykatura – przedstawienie osoby, wydarzenia lub przedmiotu, które cechuje się przesadą w oddaniu charakterystycznych elementów, właściwości, cech. Karykatura uwydatnia te cechy zwykle w celu ośmieszenia danej osoby, zjawiska, itd. Często jest to rysunek (zazwyczaj portret), rzadziej rzeźba, także forma literacka, gdzie sposób przedstawienia postaci literackiej, polega na wyolbrzymieniu i pełnym przesady wyjaskrawieniu pewnych cech jej wyglądu zewnętrznego lub postawy wobec życia, mający na celu ośmieszającą charakterystykę. Karykatura jest jednym z uprzywilejowanych instrumentów satyry.
Karykaturzysta – artysta zawodowo lub amatorsko zajmujący się tworzeniem karykatur – zarówno portretowych (zabawnie narysowane twarze), jak i sytuacyjnych (rysunki satyryczne i humorystyczne). Karykaturzysta tworzy w odosobnieniu, w swojej pracowni, rysując lub malując karykatury ze zdjęć lub na oczach widzów (podczas imprez, na ulicy, w telewizji).
Portret, podobizna, konterfekt – artystyczny wizerunek (malarski, rzeźbiarski, graficzny, rysunkowy) konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący zewnętrzne podobieństwo oraz niekiedy cechy charakteru portretowanych.
(na podstawie: Wikipedia)

Karykatury Gdańsk. Karykaturzysta na targach i konferencjach, nie tylko w Gdańsku
Coraz częściej karykaturzyści zapraszani są na różne imprezy firmowe, konferencje, targi, itp. Wciąż jednak wielu organizatorów i decydentów w firmach nie ma świadomości, że doświadczony karykaturzysta (szczególnie jeśli umie rysować błyskawiczne karykatury twarzy) może być wyjątkową atrakcją imprezy. Jego dzieła na długo mogą pozostać w pamięci uczestników targów oraz być pokazywane innym osobom czyli być świetną reklamą. Mało tego, w mogą nawet mieć wpływ na zamówienia produktów czyli sprzedaż i zyski firmy. Oczywiście pod warunkiem, że udział karykaturzysty będzie dobrze przemyślany i przygotowany, artysta ma duże doświadczenie i to „coś” (np. znane nazwisko), co powoduje, że uczestnicy targów chętnie pozują, a potem z radością przyjmują jego dzieła. >> Tu cały tekst

Karykatury Gdańsk. Tania fotobudka droższa niż profesjonalny karykaturzysta
Fotobudka w ostatnich kilku latach podbiła rynek eventowy w Polsce. Małej powierzchni, lekka przenośna „budka” z czymś w środku, co robi zdjęcia osobom, które się w niej znajdą, obok rekwizyty – kapelusze, wielkie okulary, kapelusiki. I jedna, czasem dwie osoby z obsługi fotobudki, która jest banalnie prosta. Roześmiani i rozluźnieni uczestnicy imprezy, często już po paru drinkach, żywiołowo przebierają się w rekwizyty i stroją głupie miny oraz pozują w zwariowanych pozach do obiektywu aparatu fotobudki, aby niemal po chwili otrzymać pamiątkowe, szalone zdjęcie z imprezy. (…) Korzystając z internetowej wyszukiwarki, wpisałem frazę „tania fotobudka”, aby zorientować się w cenach tych najtańszych. Okazuje się, że wynajęcie nawet tej najtańszej fotobudki, kosztuje taniej niż wynajęcie wysokiej klasy karykaturzysty eventowego.
>> Tu cały tekst

Karykaturzysta na targi Gdańsk
Dla firmy wynajmującej karykaturzystę na targi, podobnie jak na inne podobne imprezy, ważnych jest kilka spraw. Ma powstać jak najwięcej wesołych portretów, mają być sympatyczne (niektórych można łatwo urazić!), podobne do narysowanych osób i mają mieć to „coś”, czego prace amatorów nie mają. Zatrudnienie amatora tylko dlatego, bo był nieznacznie tańszy od profesjonalisty, może okazać się katastrofalnym błędem. Co tu dużo mówić, karykatura to wizerunek, a karykaturzysta i jego dzieła mają dobrze działać na wizerunek firmy, która go zatrudnia.
>> Cały tekst

Gdańsk. Profesjonalny karykaturzysta na event poszukiwany?
Organizujesz firmowy event w Gdańsku, Trójmieście? Szukasz odpowiedzi na pytanie: jak znaleźć profesjonalnego karykaturzystę na event w Gdańsku, Sopocie, Gdyni? Znakomitego karykaturzystę eventowego,  który przez kilka godzin będzie rysował szybkie, zabawne karykatury uczestników spotkania na żywo? >> Tu cały tekst

Karykatury Gdańsk. Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Klient: – Karykaturzysto, narysuj Frankensteina
W niektórych przypadkach wspomniana na wstępie nieznajomość specyfiki pracy karykaturzysty powoduje zaskakującą propozycję: – Z tego zdjęcia gdzie narysuje pan uśmiech, z tamtego nos, a z trzeciego fryzurę. Pan jest świetnym fachowcem, więc na pewno pan sobie poradzi. Wtedy zwykle odpowiadam mniej więcej tak: – Nie jestem doktorem Frankensteinem, który z różnych kawałków zrobił jedną osobę. Frankensteinowi się nie udało, na pewno widział pan efekt jego pracy, tego potwora.
>> Cały tekst

Karykatury Gdańsk. Prezent dla biznesmena czyli przedsiębiorcy
Klienci mówią coś w rodzaju: „Wie pan, on wszystko ma. Wiele osiągnął, ma pieniądze, stać go na wszystko. Takich ludzi trudno czymś zaskoczyć. Dlatego szukałem czegoś, co będzie wyjątkowe i sprawi mu autentyczną radość. Niekoniecznie coś wyjątkowo drogiego. Coś, co będzie tylko dla niego i nigdzie nie będzie mógł tego kupić”. Takie mniej więcej opinie, choć zawsze wypowiadane innymi słowami, słyszę często. Zwykle są to karykatury dla ludzi majętnych, szefów firm, ludzi którzy osiągnęli w życiu sukces. Fakt, takie osoby trudno czymś zaskoczyć. Trudno kupić coś, co naprawdę ich zadowoli i nie odłożą gdzieś, szybko zapominając o prezencie. Stąd pomysł na karykaturę.
>> Cały tekst

Karykatury Gdańsk. Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst

Trójmiasto. Karykaturzysta na imprezie firmowej
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.
>> Cały tekst

Gdańsk. Wigilia firmowa z karykaturzystą
Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.
>> Cały tekst

Trójmiasto. Bal karnawałowy atrakcje: karykaturzysta
Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.
>> Cały tekst

Karykatury Gdańsk. Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków
Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.
>> Cały tekst

Gdańsk. Karykatura ze zdjęcia. Jakie zdjęcia są najlepsze
Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.
>> Cały tekst

Sadurski karykaturzystą podczas EURO
– Jak się zostaje karykaturzystą Euro 2012?
– Euro to wielki turniej i wielkie pieniądze, dlatego wszystko musiało być na najwyższym poziomie. Organizatorzy, jak w poprzednich turniejach Euro, rozgrywanych w innych krajach, wiedzieli czego potrzebują i kogo szukają. Potrzebowali najwyższej klasy, niezawodnych fachowców. Efekt: kilkaset narysowanych przez mnie karykatur powędrowało do wielu krajów świata. Będzie miłym wspomnieniem i pamiątką z Polski i z Euro.
>> Cały tekst

Karykatury cyfrowe na tabletach na żywo
Karykatury cyfrowe na tablecie wykonane na żywo w ciągu maksymalnie 5 minut jedna, nie mogą być efektowne i sądzę, że osoby w firmach zamawiających taką usługę świetnie o tym wiedzą. Mają być sympatyczne, oczywiście podobne do konkretnej osoby i powinny mieć „to coś”, czego amator i przypadkowa osoba wykonująca taką karykaturę nie są w stanie oddać.
>> Cały tekst

Dzięki tej stronie znajdziesz odpowiedzi na pytania:
* Gdzie można znaleźć karykaturzystę w Gdańsku, Trójmieście, 3mieście, Sopocie, Gdyni?
* Jak znaleźć karykaturzystę we Gdańsku, Trójmieście?
* Jak zamówić karykaturę we Gdańsku?
* Ile kosztuje karykatura we Gdańsku? Sopot? Gdynia?
* Jaka jest cena karykatury Gdańsk? Trójmiasto? Czy to tanie karykatury?
* Ile kosztuje rysowanie karykatur w Gdańsku?

Pomysł na imprezy integracyjne
Wyjazdy integracyjne to najczęściej imprezy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób i zwykle rysujemy karykatury na żywo w porze wieczornej. Spotkania krótkie lub będące fragmentem, atrakcją np. 2-dniowego wyjazdu na szkolenie firmowe albo wyjazd integracyjny. (…) Dosyć sztampowe rysowanie karykatur uczestników spotkania integracyjnego to nie jedyna możliwość skorzystania z talentu i doświadczenia karykaturzysty z Karykatury.com.
>> Cały tekst

Karykatury w Centrum Handlowym
Przykład z Ostrołęki pokazuje, że karykaturzysta wcale nie musi być jedną z wielu atrakcji eventu, z założenia wycenianych przez firmy eventowe podobnie skromnie jak hostessy, młode dziewczyny malujące dzieciakom „buźki” i innych niewykwalifikowanych, młodych ludzi pomagających przy eventach. Pokazuje, że na event do galerii handlowej można zaprosić nie tylko najtańszych karykaturzystów-amatorów.
>> Cały tekst

Karykaturzysta Trójmiasto – atrakcja na jubileusz firmy
Zwykle są także atrakcje przygotowane dla uczestników, w tym także występy artystyczne. Czasem jest specjalna scenografia, oświetlenie i scena, są oficjalne przemówienia szefostwa firmy. Karykaturzyści eventowi serwisu Karykatury.com na wielu takich imprezach byli gośćmi. Rysowaliśmy karykatury uczestników takich spotkań, organizowanych w różnych miejscach Polski.
>> Cały tekst

Karykaturzysta Gdańsk – główna atrakcja wieczoru
Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.
>> Cały tekst

Jaka karykatura ze zdjęcia
Od zawsze do Karykatury.com piszą i telefonują osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.
>> Cały tekst

Karykaturzysta na Walentynki
Poszukiwania karykaturzysty na walentynkowy event odbywający się 14 lutego (czasem też w innym dniu, bo najlepiej jeśli to akurat weekend) zaczynają się pod koniec roku. Niektórzy szukają jeszcze na początku roku. 2-3 ostatnie tygodnie przed deadline zgłasza się najwięcej chętnych na zatrudnienie karykaturzysty.
>> Cały tekst

Prezent dla kierowcy – może karykatura?
Samochód pojawia się na karykaturach wykonywanych przy różnych okazjach. Nawet na karykaturach wykonywanych z okazji ślubu, bo nowożeńcy często jadą do ślubu właśnie samochodem. Wielu z nas jeździ nim  przez kilka godzin dziennie. Nie dlatego, że są zawodowymi kierowcami, ale dlatego, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest ważnym elementem ich pracy oraz stylu życia.
>> Cały tekst

Stanowisko dla karykaturzysty. Ważne jest oświetlenie
Bywa, że taka informacja burzy mozolnie wymyśloną i starannie zaprojektowaną oprawę imprezy. Bo miał być półmrok plus oświetlenie nadające imprezie niezapomniany urok i wyjątkowy charakter. – A nie może pan rysować tak jak teraz jest? Przecież jest całkiem widno! – nawet takie teksty zdarzało mi się słyszeć w pomieszczeniu, w którym było tak ciemno, że nie widziałem rysów twarzy osoby, która do mnie mówiła.
>> Cały tekst

Gdańsk. Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta Gdańsk
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy Gdańsk. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Gdańsk. Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta Gdańsk
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Karykatura na rocznicę ślubu
Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta Gdańsk czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst

Ta strona odpowiada m.in. na pytania:
1. Czy rysujecie karykatury na weselu?
2. Jak zamówić usługę: karykatury na żywo?
3. Jak zamówić karykaturzystę na wesele?
4. Jaki powinien być karykaturzysta na wesele?
5. Profesjonalny karykaturzysta czy karykaturzysta amator?
6. Jaki jest najlepszy karykaturzysta na imprezę?
7. Ile kosztuje karykaturzysta na wesele?
8. Karykaturzysta eventowy czy karykaturzysta uliczny?
9. Szybki karykaturzysta na weselu – czy to dobra atrakcja na wesele?
10. Impreza firmowa, firmowy event – jak zamówić karykaturzystę rysującego karykatury na żywo?
11. Czy karykaturzysta do dobra atrakcja na firmowy event?
12. Dlaczego są drogie i tanie karykatury?
13. Ile rysujecie karykatur w godzinę?
14. Jakie są oryginalne atrakcje na wesele, atrakcje na event?
15. Ile kosztuje karykatura czyli jaka jest cena karykatury?
16. Karykatura na prezent: kolorowa czy czarno-biała?
17. Jak zamówić karykatury ślubne, karykatury na wesele?
18. Karykatura ze zdjęcia. U kogo i jak zamówić karykaturę?
19. Czy wykonujecie takie usługi, jak: karykatura na urodziny, karykatura dla szefa, karykatura na rocznicę ślubu?
20. Ile kosztuje profesjonalna karykatura za zdjęcia?