Karykaturzysta na firmowy event

Karykaturzysta na firmowy event

karykaturzysta na event karykaturzysta eventowy

Karykaturzysta na event – ten temat znów trafił do prasy

Miesięcznik Świat Hoteli Wydawany przez BROG Marketing w numerze październik 2016 opublikował całostronicowy, ekspercki tekst Szczepana Sadurskiego zatytułowany „Karykaturzysta na imprezie firmowej„. Znany karykaturzysta, radzi czytelnikom czasopisma, w tym organizatorom firmowych eventów, na co zwrócić uwagę szukając najlepszego kandydata na karykaturzystę, który zostanie zaproszony na firmowy event. Poniżej cały tekst.

Karykaturzysta na imprezie firmowej

Organizatorzy eventów, szkoleń, konferencji, targów i innych imprez wciąż poszukują oryginalnych atrakcji, które spodobają się uczestnikom. Jedną z takich mało znanych atrakcji jest karykaturzysta. Radzimy, jak znaleźć najlepszego kandydata na taką imprezę.

Karykaturzysta to wyjątkowo rzadki zawód, choć liczba ofert w Internecie w pierwszej chwili może wskazywać, że jest inaczej. Najczęściej są to oferty tanich amatorów, co nawet laik rozpozna po przykładach ich produkcji. Jeśli chcemy, aby impreza w której uczestniczy eventowy karykaturzysta była udana i żeby organizator nie wstydził się zatrudnieniem amatora o skromnych możliwościach artystycznych, warto znaleźć jak najlepszego kandydata. Poniżej informacje, które pomogą w tym wyborze. Warto przeczytać, ponieważ zdarza się, że honoraria znanych profesjonalnych karykaturzystów oraz hobbystycznie rysujących amatorów różnią się niewiele.

karykaturzysta na event karykaturzysta eventowy

1. Szybkość rysowania
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.

2. Wykonawca
Organizatorzy, dla których i tak cena najważniejsza, tego punktu nigdy nie biorą pod uwagę. Dla innych to naprawdę ważne, gdyż  świadczy m.in. o randze imprezy, bo im lepsi artyści – tym wyższy poziom imprezy. Można zatrudnić anonimowego, nieznanego zupełnie karykaturzystę, początkującego rysownika, kogoś przypadkowego co jakiś czas coś rysującego…

> Cały tekst w magazynie Świat Hoteli oraz TUTAJ

> Tu więcej informacji

Komentarze wyłączone