Wszystko o: Karykaturzysta na wesele

Wszystko o: Karykaturzysta na wesele

karykaturzysta na wesele karykatury na weselu

karykaturzysta na wesele – czy to faktycznie duża atrakcja?

Wśród potencjalnych atrakcji, jakie można sobie zafundować podczas uroczystego wesela, w ostatnich latach coraz częściej brane jest pod uwagę zatrudnienie karykaturzysty. Jak każda dodatkowa atrakcja, dodatkowo kosztuje, a przecież szykując wesele należy się liczyć z cała masą wydatków. Trzeba poważnie rozważyć, czy karykaturzysta to faktycznie atrakcja, która spodoba się gościom wesela i czy jest warta swojej ceny.

Niezależnie od sposobu podejścia do życia i zakupów (kupuję tani towar kiepskiej jakości albo towar dobrej jakości kosztujący drożej) oraz zasobności portfela, warto taką decyzję przemyśleć albo nawet skonsultować z rodziną i znajomymi. Pod warunkiem, że nie będzie to ciocia, która absolutnie każdy wydatek uważa za zbędny i każdą złotówkę odkłada na „czarną godzinę”.

Jak i kogo szukać

Na portalach ogłoszeniowych ofert jest sporo, choć często prowadzą do kilku tych samych karykaturzystów. Ofert można też szukać bezpośrednio na internetowych stronach karykaturzystów. Okazuje się, że karykaturzystów którzy takie usługi proponują, nie ma wielu. Różny jest poziom artystyczny. Większość, to jednak oferty raczej niskich lotów. Lepiej je odrzucić, chyba że najważniejszym kryterium wyboru ma być niska cena i niska jakość karykatur wykonanych podczas wesela.

Ceny usług są podobne i niekoniecznie adekwatne do umiejętności karykaturzystów. Ci oferujący wysoką cenę, niekoniecznie muszą być najlepsi. Poza tym za podobną kwotę w ciągu 4-5 godzin jeden karykaturzysta narysuje powiedzmy 25 karykatur, inny nawet 4 razy więcej. Można próbować oszczędzać i wyszukiwać miejscowego karykaturzysty (nie będzie trzeba płacić dodatkowej kwoty za dojazd), choć taka oszczędność nie zawsze jest dobrym pomysłem. Gorszy karykaturzysta ale miejscowy (więc nie trzeba płacić za dojazd) czy może po prostu dobry, profesjonalny karykaturzysta zajmujący się rysowaniem na co dzień i od lat?

Nasze porady

Poniżej linki do kilku tekstów dostępnych w Internecie, które mogą wyjaśnić szereg tematów i pomóc w decyzji czy i którego karykaturzystę / karykaturzystów warto zaprosić, aby rysował / rysowali gości Twojego wesela. Także teksty będące poradami dla tych, którzy planują wesele i szukają podpowiedzi.

karykaturzysta na wesele karykatury na weselu

Jeśli ma być sympatyczna atmosfera na weselu, a goście mają otrzymać wyjątkową pamiątkę – warto rozważyć zatrudnienie DOBREGO karykaturzysty

Karykatury na weselu – cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik
Pomijając poziom artystyczny karykatur i kilka innych ważnych spraw, warto do tematu „karykaturzysta na moim weselu” podejść rozsądnie i ekonomicznie. W pierwszej chwili ktoś, kto oferuje 500 złotych za kilka godzin rysowania, daje lepszą ofertę (bo jest tańszy) od karykaturzysty, który chce dwa razy więcej. Warto jednak przeliczyć, co faktycznie jest tańsze.
> Tu cały tekst

Atrakcje na weselu – może profesjonalny karykaturzysta?
Coraz więcej osób kontakt z karykaturzystą zaczyna właśnie od tego pytania, a nie od pytania o cenę. Bo ceny usługi są podobne (niezależnie od miejsca zamieszkania karykaturzysty), ale jeden podczas kilku godzin zrobi 20, drugi 40 karykatur, a kolejny za podobną cenę zrobi ich kilka razy więcej.  Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej liczby, gdyż to zależy od wielu czynników. Jedno jest pewne: rysujemy bardzo szybko i zdarzało się, że w ciągu 4-5 godzin powstawało nawet 100 karykatur.
> Tu cały tekst

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?
Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta na wesele – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
> Tu cały tekst

Poradnik. Atrakcje na wesele – pomysły, ceny
Poświęciliśmy trochę czasu, aby wyszukać dla Państwa zestaw bardziej lub mniej popularnych (ale interesujących) atrakcji na wesela w Polsce. Korzystaliśmy z różnych stron www z  ofertami, przeczytaliśmy trochę komentarzy Internautów (część, to prawdopodobnie zakamuflowane oferty). Oczywiście do podanych cen (nie sprawdzaliśmy znalezionych w Internecie informacji i konkretnych cen) należy doliczyć koszta artysty, np. dojazd.
> Tu cały tekst

Prezenty dla gości weselnych
Tego wyjątkowego dnia Państwo Młodzi otrzymują od wszystkich prezenty. Ale gościom wesela będzie miło, jeśli oni też dostaną choćby skromny upominek od Państwa Młodych i ich rodziców. Taki prezencik, identyczny dla wszystkich gości, stawiany jest na stole obok talerzy i sztućców – w miejscach gdzie zasiadają weselni goście. Może być spersonalizowany – z dołączonym bilecikiem (karteczką), na którym jest imię i nazwisko. Odpowiednio położony i widoczny – pokazuje przy okazji, gdzie przewidziano miejsce dla konkretnych gości. Zdarza się, że na bileciku jest też krótki wiersz okolicznościowy.
> Tu cały tekst

Karykatury na żywo karykatura

Karykaturzysta na weselu może rysować pojedyncze osoby, ale niektórzy rysują pary, np. męża i żonę. Warto o to spytać, rozmawiając z karykaturzystą

Komentarze wyłączone