Karykaturzysta na targi – szybko i profesjonalnie

Karykaturzysta na targi – szybko i profesjonalnie

szybki karykaturzysta na targi kongres event

Szybki karykaturzysta na targi, kongres, event…

Od lat w wywiadach i publikowanych w prasie oraz na portalach internetowych tekstach mówię i piszę, że jedną z kluczowych kwestii związanej z zatrudnieniem karykaturzysty na event, jest szybkość rysowania. Jednak wiele osób i firm szukających karykaturzysty na event wciąż o tym nie wie. Lub nie wierzy, że to naprawdę szalenie ważne. Woli przekonać się na własnych błędach

Jakiś czas temu odbyłem rozmowę z przedstawicielem dużej firmy medycznej, która poszukuje szybkiego karykaturzysty na targi. Od razu było widać (słychać), że sprawa „szybki karykaturzysta” jest priorytetem. Z jakiego powodu?

– Niedawno mieliśmy karykaturzystę na naszym stoisku targowym i nie byliśmy zadowoleni.

– Dlaczego?

– Rysował bardzo powoli. Ponad 10 minut jedną osobę. Była kolejka, wszyscy się niecierpliwili. Robił co mógł, ale nie wyrabiał się.

– Może to był jakiś amator?

– Nie, dosyć dobry karykaturzysta, niestety strasznie powoli rysował. Ale sam fakt zaproszenia karykaturzysty bardzo się nam spodobał, więc chcemy nawiązać współpracę z kimś innym, bo za 3 miesiące mamy kolejne targi. Chcemy znaleźć karykaturzystę, który rysuje naprawdę szybko. Na pewno szybciej niż tamten.

• • •
Wkrótce na targach firma, która skontaktowała się z niżej podpisanym przekonała się, że tym razem nie było rozczarowania, ale strzał w dziesiątkę. Gdyby wcześniej wiedziano, że szybkość rysowania karykaturzysty jest ważna… Gdyby wiedziano o kilku innych sprawach, o których od dawna piszę np. na blogu karykatury.com/blog – byłaby jasność, zanim podejmie się decyzję.

A ponieważ nadarza się tysięczna okazja, aby ten temat poruszyć, niżej w dużym skrócie:

1. Karykaturzysta uliczny – to jedno, karykaturzysta eventowy – to coś zupełnie innego. Uliczny pracuje stacjonarnie i każdą karykaturę rysuje długo, eventowy dojeżdża w każde miejsce Polski – tam, gdzie organizowane są eventy i rysuje znacznie szybciej – w ciągu godziny od kilkunastu karykatur wzwyż, a najszybsi ponad 20. W wielu kwestiach trudno porównać styl pracy przedstawicieli obu wymienionych zawodów.

2. Przy wyborze lepiej nie kierować się głównie ceną. Albo tym, że karykaturzysta mieszka bliżej organizowanego eventu, targów lub konferencji. Czyli firma zaoszczędzi się na dojeździe i noclegu. Jeśli nie musisz za wszelką cenę oszczędzać – oszczędź sobie rozczarowania. Zatrudnij naprawdę dobrego karykaturzystę – o ile ma jeszcze wolny termin i ma ochotę przyjechać. I pamiętaj, że kalendarze tych najlepszych zaczynają się zapełniać na ponad rok przed terminem imprezy.

3. Nie każdy, kto twierdzi, ze jest „profesjonalnym karykaturzystą” takim rzeczywiście jest. I nie wszystkie przykłady na stronach www są rzeczywistymi przykładami szybkich karykatur z imprez. Jeśli nie musisz – nie zatrudniaj plastyka trudniącego się wieloma sprawami, w tym co jakiś czas rysowaniem karykatur. Ten, który tworzy karykatury na co dzień, od wielu lat, w dodatku utrzymuje z tego rodzinę – ten jest profesjonalnym karykaturzystą. To powinno przekonywać potencjalnych klientów.

karykaturzysta karykatury

Tekst: Szczepan Sadurski
W ostatniej dekadzie stworzył kilkadziesiąt tysięcy dowcipnych portretów, na ponad 500. imprezach, nie tylko w Polsce. W Nowym Jorku okrzyknięty przez prasę „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

> Oferta: rysowanie karykatur na targach

Komentarze wyłączone