Sadurski otworzył wystawę w Australii

Sadurski otworzył wystawę w Australii

karykaturzysta Australia karykatury
Polski karykaturzysta w Australii

Na początku stycznia 2016 r. w Melbourne zakończył się trzynasty PolArt 2015 – festiwal polskiej kultury i sztuki, jaki co 3 lata na przełomie roku odbywa się w kolejnych miastach Australii. Wśród nielicznych artystów zaproszonych z Polski, byli m.in. piosenkarka Anna Maria Jopek, a polskie sztuki plastyczne reprezentował znany polski karykaturzysta Szczepan Sadurski.

karykaturzysta Australia karykatury

Sadurski uczestniczył w wernisażach wystaw zorganizowanych Polish Art Foundation, w ramach festiwalu. W Victorian Artists Society Gallery ekspozycja jego rysunków satyrycznych była częścią dużej wystawy malarstwa, rzeźby i fotografii artystycznej polskich artystów mieszkających w Australii (wystawę otworzył ambasador Paweł Milewski). Szczepan Sadurski został też zaproszony do udziału w panelu dyskusyjnym, jaki odbył się podczas wernisażu wystawy w Steps Gallery, podczas którego przybliżył swoją działalność artystyczną. W Town Hall czyli w gmachu Ratusza Melbourne uczestniczył w spotkaniu z okazji setnej rocznicy urodzin dziennikarza i satyryka Andrzeja Gawrońskiego (1916-1997) połączonego z promocją książki „Australijskie awantury”. Książkę tę, wydaną przez Australijskie Towarzystwo Kulturalne w Australii Zachodniej, Sadurski zilustrował.

Szczepan Sadurski uczestniczył też w szeregu innych spotkań z przedstawicielami australijskiej Polonii, m.in. w Domu Polskim Syrena w Rowville i w Sydney. Było szereg okazji, aby zaprezentował swój talent jako karykaturzysta rysujący w błyskawicznym tempie wesołe portrety, z czego słynie nie tylko w Polsce.

Komentarze wyłączone