Wigilia firmowa. Pomysły na atrakcje + prezent

Wigilia firmowa. Pomysły na atrakcje + prezent

wigilia firmowa pomysły karykatury

A może wigilia firmowa i profesjonalny karykaturzysta eventowy?

Wigilia firmowa. Wigilia służbowa. Wigilia pracownicza. Christmas Party.

Końcówka roku, to doroczna okazja, aby w firmowym gronie spędzić mniej oficjalne chwile. Tą okazją są od dawna wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Takie firmowe spotkania wigilijne czyli pracownicze Christmas Party w okresie przedświątecznym, to równocześnie okazja do zadania sobie pytania przez jej organizatorów: czy oprócz tradycyjnych polskich dań przy odświętnie udekorowanym stole, mogłaby pojawić się jakaś oryginalna, wyjątkowa, do tego niekoniecznie droga atrakcja.

Pomysłów na atrakcje firmowej Wigilii może być sporo, ale jest jeden, który prawdopodobnie przebija pozostałe: profesjonalny karykaturzysta eventowy. Bo to jedna osoba, ale atrakcje równocześnie dwie.

1. Znakomity karykaturzysta sprawi, że u uczestników firmowej Wigilii pojawi się uśmiech i dodatkowy naturalny luz, a po krótkiej chwili pozowania każda osoba narysowana otrzyma…

2. sympatyczny, świąteczny prezent – wesoły portret. I to taki, którym z uśmiechem będzie się chwalić przed innymi. Atrakcja mało inwazyjna, nie przeszkadzająca w spotkaniu wigilijnym, nie absorbująca wszystkich, nawet sztywniaków którzy (być może) wciąż czują oficjalną, nie-świąteczną atmosferę firmy.

> NAPISZ DO NAS

Karykatury na żywo karykatura

Karykatura: wyjątkowy prezent pod choinkę

Podstawą sukcesu zaproszenia karykaturzysty na firmową Wigilię jest zaproszenie takiego kandydata, który z co najmniej kliku powodów będzie najlepszy. Nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei na dodatkową atrakcję na świetnie zapowiadający się, nieoficjalny wieczór wigilijny, w firmowym gronie.

W pierwszej chwili naturalnym odruchem jest wysłanie e-mailem zapytań do kilku osób, których strony internetowe wyskoczą po wpisaniu szukanej frazy i wybranie najtańszej oferty. Błąd! Wyobraź sobie, że przyjdzie ktoś, kto niezbyt wprawną ręką wykona niekoniecznie podobne podobizny uczestników Twojej firmowej Wigilii. W dodatku każdego będzie rysował tak długo, że wielu uczestników spotkania straci dobry humor i odechce im się takiego prezentu. A przecież ma to być spotkanie, które na długo zapamiętamy. I to pozytywnie.
.

W kilku punktach podpowiedzi serwisu Karykatura.com, jak znaleźć najlepszego kandydata czyli karykaturzystę na firmową Wigilię.

Wigilia firmowa i karykaturzysta – nasze podpowiedzi

1. Budżet
Pamiętaj, że szukasz atrakcji imprezy, a równocześnie prezentu dla każdego z uczestników. Jeśli w firmowej Wigilii będzie uczestniczyć np. 20 osób i każda z nich ma otrzymać dosyć skromny prezent, na poziomie ceny dzieła anonimowego artysty ulicznego (w wakacje zarabiającego na ulicy) czyli 20 do 30 zł od sztuki, już masz 400 – 600 złotych do zapłacenia. Pamiętaj, że artysta specjalnie przybędzie na Twoją imprezę (zapewne dojdzie jakaś kwota za dojazd). I jeszcze sam fakt, że wieczór uświetni artysta, który będzie specjalną atrakcją wieczoru. Im lepszej rangi będzie to karykaturzysta (może znany z mediów?) – tym lepiej, a kwota może trochę wzrosnąć. Jak by nie liczyć, wyjdzie 500 – 1000 złotych. Przy większej licznie uczestników firmowej Wigilii kwota może być większa, ale cena jednostkowa każdej narysowanej karykatury niższa.

2. Cena
Oczywiście szalenie ważna rzecz. Zakładamy, że zamierzasz wybrać ofertę fachowca. Najlepiej karykaturzysty eventowego, od lat i na co dzień zajmującego się profesjonalnym tworzeniem karykatur na podobnych imprezach, który w mniej niż 5 minut wykona jedną sympatyczną karykaturę. Jego sprawność czyli szybkość rysowania jest istotna także z tego powodu, że honorarium liczone jest od liczby godzin pracy. Poza tym profesjonalista wystawi Twojej firmie fakturę na usługę plastyczną, odprowadzi od niej vat i zapłaci podatek.
W Karykatura.com honorarium liczymy od liczby godzin uczestnictwa w imprezie, doradzając przez ile godzin będzie potrzebny nasz błyskawicznie rysujący karykaturzysta. Plus wspomniany koszt dojazdu.

> NAPISZ DO NAS

3. Fachowiec
Już wspomnieliśmy, na pewno nie osoba przypadkowa, która w Internecie przedstawia się jako karykaturzysta i po prostu lubi rysować. Raczej też nie osoba, dla której rysowanie karykatur to jedno z wielu źródeł zarobkowania jako plastyka. I raczej nie osoba młoda, bo do mistrzostwa w tej dziedzinie dochodzi się przez lata pracy i wiele tysięcy wykonanych karykatur. O uznanych twórcach bez trudu znajdziesz wiele informacji w Internecie.

4. Gdzie mieszka karykaturzysta
Jeśli jest artystą miejscowym – odpadnie część kosztów. Bierz jednak pod uwagę, że profesjonalny karykaturzysta eventowy, to zawód niezwykle rzadki. Jeśli wydaje Ci się, że w każdym województwie jest minimum jeden fachowiec czyli będziesz miał z czego wybierać – jesteś w błędzie. Podpowiedź dla osób z Warszawy: tu najprawdopodobniej będzie najmniejszy problem z takim karykaturzystą – pod warunkiem, że na wieczór który Cie interesuje, nie ma już rezerwacji dla innego klienta.

•  •  •
Teraz, gdy przeczytałeś nasze podpowiedzi, będzie Ci łatwiej znaleźć najlepszego kandydata.
Aby jednak uprościć poszukiwania, zapraszamy tutaj.

Niezależnie od pory roku, jak zwykle szereg terminów mamy zarezerwowanych. W Warszawie najtaniej i możliwość wynajęcia karykaturzysty nawet na 2 godziny. Ale zdarzają się też dalekie wyjazdy związane z rysowaniem na firmowych Wigiliach.

Jeśli uznasz naszą ofertę za atrakcyjną, akceptujesz nasze standardowe stawki, a termin mamy nadal wolny – wkrótce się spotkamy. Firmowa Wigilia pracowników Twojej firmy na pewno będzie wyjątkowa.

> NAPISZ DO NAS

Tekst: (c) Karykatura.com

Osoby które tu były, szukały m.in. wigilia firmowa warszawa, wigilia firmowa poznań, wigilia firmowa wrocław, wigilia firmowa olsztyn, wigilia firmowa lublin, wigilia firmowa szczecin, wigilia firmowa rzeszów, wigilia firmowa łódź, wigilia firmowa kraków, wigilia firmowa opole, wigilia firmowa bydgoszcz, wigilia firmowa katowice, wigilia firmowa gdańsk

Komentarze wyłączone