2024-05-26
Znany karykaturzysta rysuje w Gdańsku i Trójmieście
Karykatury

Znany karykaturzysta rysuje w Gdańsku i Trójmieście

kwi 13, 2024

Mieszkasz w Gdańsku, Trójmieście (Sopot, Gdynia) albo w woj. pomorskim i poszukujesz profesjonalnego, doświadczonego i solidnego karykaturzysty? Na tej stronie: wszystko na temat: karykaturzysta Gdańsk, Sopot, Gdynia, woj. pomorskie, a także oferty:

1. Karykatury na żywo – atrakcja na wesele, atrakcje na event firmowy
2. Karykatury ze zdjęć na prezent

karykaturzysta Gdańsk na wesele Trójmiasto województwo pomorskie
Karykaturzysta na wesele Gdańsk, Trójmiasto woj. pomorskie > Tu informacje

Najszybsze karykatury na żywo Gdańsk, Sopot, Gdynia, woj. wielkopolskie

Poznaj osobiście mistrza kreski, od lat drukującego karykatury w ogólnopolskiej prasie i występującego z popularnych programach telewizyjnych. Nazwisko i podpis SADURSKI jest znajome Polakom od lat, jednak nie każdy wie, że Szczepan Sadurski to także karykaturzysta eventowy.

Uświetnił ponad pół tysiąca imprez firmowych i prywatnych w całej Polsce, także w USA, Australii, krajach Europy i nie tylko.  Jest nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Swój talent, pracowitość i niesamowity potencjał potwierdza średnio co tydzień lub częściej.

Wielokrotnie był zapraszany na różnego rodzaju imprezy w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia) oraz w innych miejscowościach woj. pomorskiego. Dojeżdża na event samochodem, pociągiem, taksówką, nawet samolotem… Jest wszędzie tam, gdzie doceniana jest sztuka karykatury w najlepszym wydaniu.

karykaturzysta Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto karykatury
Karykaturzysta Gdańsk, Sopot, Gdynia – Trójmiasto. Sadurski po każdym evencie obiecuje mieszkańcom miasta, ile jeszcze karykatur tu narysuje!

Karykatury w wykonaniu najszybszego karykaturzysty, to wyjątkowa atrakcja na firmowy event w Trójmieście, spotkanie integracyjne, konferencje, targi, oraz uroczyste wesela i inne uroczystości prywatne. Na przykład na ponad 100 osób, choć zdarzały się też eventy 20-osobowe. Jednak Sadurski najczęściej zapraszany jest tam, gdzie uczestników jest wielu i chcą, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych.

Karykatury cyfrowe? Nie, wykonane tradycyjnie, tak jak artyści rysują od setek lat – ołówkiem. W XXI wieku, w epoce komputerów, szczególnie doceniany jest prawdziwy kunszt artystyczny i unikalny talent.

Pewnie sądzisz, że honorarium znanego artysty jest wyjątkowo wysokie? Błąd! Choć Sadurski rysuje tyle karykatur, co równocześnie narysowałoby kilku karykaturzystów – jego stawki wcale nie są najwyższe na rynku. A ile kosztuje jego usługa i czy konkretny termin jest jeszcze wolny?

W e-mailu podaj: data imprezy, miejscowość, orientacyjna ilość uczestników i  swój numer telefonu.

Uwaga. Na duże imprezy z większym budżetem jest możliwość wynajęcia grupy karykaturzystów.

Napisz e-maila

Mistrz karykatury mieszka w Polsce

W 2012 r. w Nowym Jorku prasa pisała, że Szczepan Sadurski jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Wprawdzie nie ma mistrzostw i jurorów, które takie osiągnięcia oficjalnie weryfikują, ale polskiego karykaturzystę zapraszano potem do Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie mógł potwierdzić swoje zdolności i ogromny potencjał. Oczywiście stale rysuje również w Polsce, gdzie w ostatnich 10. latach narysował 40 tysięcy wesołych portretów. Firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, akcje promocyjne i wszelkie imprezy, których organizatorzy uznali, że błyskawicznie narysowana karykatura wykonana ręką mistrza, to świetna pamiątka dla uczestników imprezy.

karykatury na żywo Trójmiasto atrakcja wesele firmowy event
Dowcipne karykatury na żywo – Trójmiasto i woj. pomorskie. Super atrakcja na wesele i firmowy event

Anegdota z życia karykaturzysty

Na początku 2006 roku, gdy na całym świecie była słynna sprawa wydrukowania w europejskiej prasie karykatur Mahometa i spowodowanych tym zamieszek w krajach Islamu, reporter TVN zwrócił się do Szczepana Sadurskiego o skomentowanie tej sprawy. Sadurski umówił się z ekipą telewizyjną. Kilka godzin później zatelefonował do niego jeden ze stałych klientów, przedstawiciel firmy zamawiającej serię rysunków humorystycznych. Gdy poprosił o szybkie wykonanie kolejnego rysunku, Sadurski tłumaczył się:
– Na jutro do południa nie mogę. W południe jestem umówiony z ekipą TVN. Będą mnie pytać o karykatury Mahometa.
Chwila ciszy w słuchawce, po czym klient nieśmiało pyta:
– Ale to chyba nie pan narysował te karykatury?

Karykatury w Gdańsku – atrakcja na wesele Gdańsk, firmowy event. Kilka informacji o Gdańsku

Miasto w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym. Gdańsk ma ponad 450 tys. mieszkańców (szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności). Ośrodek aglomeracji gdańskiej wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Gdańsk, to miasto o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. W XVI wieku Gdańsk był najbogatszym w Rzeczypospolitej. Na terenie miasta znajdują się liczne zabytki architektury, działa tu wiele instytucji i placówek kulturalnych. W Gdańsku odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif. Gdańsk stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce, pomimo że prawie całe historyczne śródmieście zostało odbudowane po II wojnie światowej, a znaczna część zabytków ruchomych uległa zniszczeniu. Zabytki Gdańska znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny), główne znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej reprezentacyjnej ulicy Gdańska – Długiej. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, największa średniowieczna świątynia z cegły na świecie.

W Gdańsku corocznie odbywa się kilkadziesiąt imprez o charakterze targów branżowych. Wiele z nich organizują Międzynarodowe Targi Gdańskie. Długoletnią tradycję mają gdańskie targi branży morskiej Baltexpo. Ważniejsze centra handlowe: Galeria Handlowa Madison, Galeria Bałtycka, CH Manhattan, Galeria Metropolia, Alfa Centrum Gdańsk, Galeria Przymorze, Centrum handlowe ETC, CH Osowa, Park Handlowy Matarnia, CH Auchan, CH Morena.

karykatura Trójmiasto karykatury Sopot Gdynia
Wykonane przez zawodowca dowcipne karykatury cieszą się dużym powodzeniem nie tylko w Trójmieście i województwie pomorskim

Karykatury Gdańsk i Trójmiasto –  informacje z Sadurski.com

• Przy Placu Solidarności 1 w Gdańsku mieści się Europejskie Centrum Solidarności. W 5-piętrowym budynku o powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych znajduje się ekspozycja stała przedstawiająca współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. Wśród eksponatów ekspozycji stałej można tu oglądać rysunki satyryczne i karykatury różnych autorów, na temat stanu wojennego. Są tu m.in. rysunki karykaturzysty Szczepana Sadurskiego.

• 26 czerwca 2015 r. odbył się Benefis Zbigniewa Jujki, gdańskiego rysownika i karykaturzysty (ur. 1935). Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

• Dzięki staraniom Ingridy Vaitkiene, Arunasa Vaitkusa i Ryszarda Wasyluka kierującego Gdańską Galerią Dobrego Humoru, wystawa Caricatura Baltic Countries cz. I i cz. II w listopadzie 2015 r. była eksponowana w litewskim parlamencie, w Wilnie. Pokazano prace karykaturzystów z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski. Premiera pierwszej części tej wystawy miała miejsce w Gdańsku w 2014, a część II w 2015 r. prezentowano w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

• Między 15 a 30 czerwca 2015 r. w Galerii Fotograficznej Manhattan w Gdańsku miała miejsce wystawa rysunku satyrycznego 18. karykaturzystów polskich. Jednym z autorów prezentowanych prac był Szczepan Sadurski.

Festiwal Dobrego Humoru odbywający się w Gdańsku, to głównie ocenianie telewizyjnej rozrywki i satyry (kabaretu), występy kabaretów dla publiczności oraz imprezy dodatkowe. Od początku swój udział w tej dorocznej imprezie mieli też polscy karykaturzyści. Odbywały się zbiorowe wystawy pod nazwą Gdańska Galeria Dobrego Humoru, kilkukrotnie karykaturzyści wchodzili w skład jury, co roku przyznawano też nagrody dla najlepszego rysownika. Rysunek satyryczny i karykatura podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, to nie tylko oficjalne prezentacje organizatorów festiwalu. Przez pierwsze trzy lata swoje wystawy organizowało także ogólnopolskie pismo satyryczne Twój Dobry Humor. Były to zbiorowe wystawy współpracowników oraz wystawy karykaturzystów: Szczepana Sadurskiego i Krzysztofa Toboły. Podczas jednego z festiwali redakcja zorganizowała ekspozycje karykatury w trzech miejscach Trójmiasta. W 2000 roku podczas występów sceną na Targu Drzewnym w Gdańsku roku przez godzinę zawładnęli satyrycy. Konferansjerkę prowadził Szczepan Sadurski, a przy scenie karykatury rysował Krzysztof Toboła (obok można było oglądać plansze z karykaturami jego autorstwa.

• Media 2.0 2013 – to nazwa konferencji, jaka odbyła się w Sopocie, z udziałem ludzi polskich mediów. Z zaproszenia do udziału w konferencji skorzystało ok. 100 zaproszonych gości z całej Polski, w tym Szczepan Sadurski – dziennikarz i karykaturzysta.

• 2012. Kwartalnik „Przystanek Metropolitalny”, to czasopismo na temat transportu miejskiego Gdańska i okolic. Od początku istnienia publikuje humorystyczne rysunki karykaturzysty Szczepana Sadurskiego, które są ilustracjami do publikowanych tekstów. Czasopismo można otrzymać bezpłatnie w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia), w Biurach Obsługi Klienta ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo.

karykaturzysta Gdańsk Sopot Gdynia Trójmiasto karykatury
Karykaturzysta Gdańsk, Sopot, Gdynia – Trójmiasto i woj. pomorskie

• 2012. Od jakiegoś czasu po Trójmieście jeżdżą m.in. autobusy, na których znajdują się duże naklejki reklamowe stworzone przez karykaturzystę Szczepana Sadurskiego. Rysunki promują podróżowanie komunikacją miejską.

• 2001. W czerwcu do Trójmiasta zapowiadają swoje przybycie najlepsi polscy rozśmieszacze i karykaturzyści. Powód? Tego dnia rozpoczyna się Festiwal Dobrego Humoru. Podczas całego festiwal będzie również ekipa pisma satyrycznego Twój Dobry Humor, która zorganizuje kilka wystaw karykatury. Karykaturzyści współpracujący z czasopismem będą rysować karykatury przed Jazz Clubem znajdującym się blisko posągu Neptuna. (teksty za zgodą portalu Sadurski.com)

Karykaturzysta Gdańsk – zgadnij w których miejscowościach woj. pomorskiego jeszcze nie rysował!

Białogóra, Bojano, Bolszewo, Brodnica Górna, Brusy, Brzeźno Szlacheckie, Bytów, Cedry Wielkie, Charzykowy, Chmielno, Chojnice, Czarna Woda, Czersk, Człuchów, Dziemiany, Ełganowo, Garcz, Gdańsk, Gdynia, Gniew, Gniewino, Godętowo, Gościcino, Gowidlino, Gowino, Grabiny-Zameczek, Grzybno, Hel, Hopowo, Iwiczno, Jagatowo, Jantar, Jastarnia, Jastrzębia Góra, Jurata, Kartuzy, Kąty Rybackie, Kczewo, Kębłowo, Kępice, Koczała, Kolbudy, Koleczkowo, Kopalino, Kosakowo, Kościerzyna, Kowale, Krępa Kaszubska, Krokowa, Krynica Morska, Kwidzyn, Lębork, Liniewo, Lubichowo, Luzino, Łeba, Łęgowo, Malbork, Miastko, Mikoszewo, Miłobądz, Mosty, Mrzezino, Nowęcin, Nowy Dwór Gdański, Nowy Dwór Wejherowski, Ocypel, Ostrzyce, Otomin, Peplin, Pępowo, Piece, Pogórze, Pomieczyno, Pomlewo, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przejazdowo, Przyjaźń, Przywidz, Puck, Reda, Rewa, Rowy, Rożental, Rumia, Sasino, Sianowo, Silno, Słupsk, Smołdzino, Sopot, Stara Kiszewa, Stare Pole, Starnice, Starogard Gdański, Stegna, Straszyn, Studzienice, Sulęczyno, Sztum, Sztutowo, Szymbark, Świetlino, Tczew, Trąbki Małe, Turze, Ustka, Warzenko, Wąglikowice, Wejherowo, Wiele, Wierzchucino, Władysławowo, Zblewo, Zgorzałe, Żukowo.

Najszybszy karykaturzysta – Szczepan Sadurski

– Czy fama, że jesteś „jednym z najszybszych karykaturzystów świata” pomaga czy przeszkadza?
Szczepan Sadurski: – Rysowania karykatur nigdy nie odbierałem w kategoriach sportowych, ale artystycznych. Nie potrzebuję bić rekordów i coś komuś udowadniać. Po kilkudziesięciu tysiącach narysowanych karykatur, po pięciuset imprezach w ostatnich 10. latach – karykatury rysuję swoim normalnym tempem. A że to jest szybciej niż u wielu karykaturzystów i osób dorywczo zajmujących się rysowaniem karykatur – dlatego tak chętnie jestem zatrudniany. Firmy organizujące eventy umieją liczyć. Taniej jest zatrudnić jednego błyskawicznie rysującego karykaturzystę niż trzech innych. I nie trzeba płacić za 3 noclegi i dojazdy. (fragment wywiadu)

karykatury w Gdańsku Sopot Gdynia Trójmiasto pomorskie
Karykatury w wykonaniu najszybszego karykaturzysty od dawna powstają nie tylko w Gdańsku i Trójmieście, ale w całej Polsce

Jak znaleźć karykaturzystę czyli atrakcja na firmowy event w Gdańsku i nie tylko. Poradnik dla osób poszukujących

Uwaga, organizatorzy eventów, firmy i hotele organizujące zamknięte imprezy firmowe w Gdańsku, Trójmieście i woj. pomorskim. Dziękujemy za zapytania związane z zatrudnieniem bardzo szybkiego, profesjonalnego karykaturzysty eventowego, który będzie dodatkową atrakcją imprezy i wykona niezapomniane pamiątki czyli wesołe portrety uczestników. Czasem terminy imprez pokrywają się i nie możemy przybyć, na szczęście nie są to częste przypadki. Jeśli chcesz zaoszczędzić – zamiast trzech, zatrudnij jednego karykaturzystę z Karykatura.com – w obu przypadkach dostaniesz podobną liczbę wesołych karykatur.

Słowniczek

Karykatura – przedstawienie osoby, wydarzenia lub przedmiotu, które cechuje się przesadą w oddaniu charakterystycznych elementów, właściwości, cech. Karykatura uwydatnia te cechy zwykle w celu ośmieszenia danej osoby, zjawiska, itd. Często jest to rysunek (zazwyczaj portret), rzadziej rzeźba, także forma literacka, gdzie sposób przedstawienia postaci literackiej, polega na wyolbrzymieniu i pełnym przesady wyjaskrawieniu pewnych cech jej wyglądu zewnętrznego lub postawy wobec życia, mający na celu ośmieszającą charakterystykę. Karykatura jest jednym z uprzywilejowanych instrumentów satyry.

Karykaturzysta – artysta zawodowo lub amatorsko zajmujący się tworzeniem karykatur – zarówno portretowych (zabawnie narysowane twarze), jak i sytuacyjnych (rysunki satyryczne i humorystyczne). Karykaturzysta tworzy w odosobnieniu, w swojej pracowni, rysując lub malując karykatury ze zdjęć lub na oczach widzów (podczas imprez, na ulicy, w telewizji).

Karykaturzysta na targach i konferencjach Gdańsk i nie tylko

Coraz częściej karykaturzyści zapraszani są na różne imprezy firmowe, konferencje, targi, itp. Wciąż jednak wielu organizatorów i decydentów w firmach nie ma świadomości, że doświadczony karykaturzysta (szczególnie jeśli umie rysować błyskawiczne karykatury twarzy) może być wyjątkową atrakcją imprezy. Jego dzieła na długo mogą pozostać w pamięci uczestników targów oraz być pokazywane innym osobom czyli być świetną reklamą. Mało tego, w mogą nawet mieć wpływ na zamówienia produktów czyli sprzedaż i zyski firmy. Oczywiście pod warunkiem, że udział karykaturzysty będzie dobrze przemyślany i przygotowany, artysta ma duże doświadczenie i to „coś” (np. znane nazwisko), co powoduje, że uczestnicy targów chętnie pozują, a potem z radością przyjmują jego dzieła.

Tania fotobudka Gdańsk droższa niż profesjonalny karykaturzysta?

Fotobudka w ostatnich kilku latach podbiła rynek eventowy w Polsce. Małej powierzchni, lekka przenośna „budka” z czymś w środku, co robi zdjęcia osobom, które się w niej znajdą, obok rekwizyty – kapelusze, wielkie okulary, kapelusiki. I jedna, czasem dwie osoby z obsługi fotobudki, która jest banalnie prosta. Roześmiani i rozluźnieni uczestnicy imprezy, często już po paru drinkach, żywiołowo przebierają się w rekwizyty i stroją głupie miny oraz pozują w zwariowanych pozach do obiektywu aparatu fotobudki, aby niemal po chwili otrzymać pamiątkowe, szalone zdjęcie z imprezy. (…) Korzystając z internetowej wyszukiwarki, wpisałem frazę „tania fotobudka”, aby zorientować się w cenach tych najtańszych. Okazuje się, że wynajęcie nawet tej najtańszej fotobudki, kosztuje taniej niż wynajęcie wysokiej klasy karykaturzysty eventowego.

Karykaturzysta na targi Gdańsk

Dla firmy wynajmującej karykaturzystę na targi, podobnie jak na inne podobne imprezy, ważnych jest kilka spraw. Ma powstać jak najwięcej wesołych portretów, mają być sympatyczne (niektórych można łatwo urazić!), podobne do narysowanych osób i mają mieć to „coś”, czego prace amatorów nie mają. Zatrudnienie amatora tylko dlatego, bo był nieznacznie tańszy od profesjonalisty, może okazać się katastrofalnym błędem. Co tu dużo mówić, karykatura to wizerunek, a karykaturzysta i jego dzieła mają dobrze działać na wizerunek firmy, która go zatrudnia.

profesjonalne karykatury Trójmiasto karykatura
Typowa reakcja na widok swojej dowcipnej karykatury stworzonej przez Sadurskiego. Na planszy może być więcej niż jedna osoba

Karykatury Gdańsk. Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.

Klient: – Karykaturzysto, narysuj Frankensteina

W niektórych przypadkach wspomniana na wstępie nieznajomość specyfiki pracy karykaturzysty powoduje zaskakującą propozycję: – Z tego zdjęcia gdzie narysuje pan uśmiech, z tamtego nos, a z trzeciego fryzurę. Pan jest świetnym fachowcem, więc na pewno pan sobie poradzi. Wtedy zwykle odpowiadam mniej więcej tak: – Nie jestem doktorem Frankensteinem, który z różnych kawałków zrobił jedną osobę. Frankensteinowi się nie udało, na pewno widział pan efekt jego pracy, tego potwora.

Karykatury Gdańsk. Prezent dla biznesmena czyli przedsiębiorcy

Klienci mówią coś w rodzaju: „Wie pan, on wszystko ma. Wiele osiągnął, ma pieniądze, stać go na wszystko. Takich ludzi trudno czymś zaskoczyć. Dlatego szukałem czegoś, co będzie wyjątkowe i sprawi mu autentyczną radość. Niekoniecznie coś wyjątkowo drogiego. Coś, co będzie tylko dla niego i nigdzie nie będzie mógł tego kupić”. Takie mniej więcej opinie, choć zawsze wypowiadane innymi słowami, słyszę często. Zwykle są to karykatury dla ludzi majętnych, szefów firm, ludzi którzy osiągnęli w życiu sukces. Fakt, takie osoby trudno czymś zaskoczyć. Trudno kupić coś, co naprawdę ich zadowoli i nie odłożą gdzieś, szybko zapominając o prezencie. Stąd pomysł na karykaturę.

Karykatury w Gdańsku. Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie w Trójmieście i woj. pomorskim

Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.

Trójmiasto. Karykaturzysta na imprezie firmowej

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.

Wigilia firmowa Gdańsk atrakcje: znakomity karykaturzysta

Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.

Trójmiasto. Sylwester, bal karnawałowy Gdańsk atrakcje: najszybszy karykaturzysta

Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.

Karykaturzysta Gdańsk. Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków

Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.

Gdańsk – karykatura ze zdjęcia. Jakie zdjęcia są najlepsze?

Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.

Pomysł na imprezy integracyjne: karykaturzysta Gdańsk

Wyjazdy integracyjne to najczęściej imprezy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób i zwykle rysujemy karykatury na żywo w porze wieczornej. Spotkania krótkie lub będące fragmentem, atrakcją np. 2-dniowego wyjazdu na szkolenie firmowe albo wyjazd integracyjny. (…) Dosyć sztampowe rysowanie karykatur uczestników spotkania integracyjnego to nie jedyna możliwość skorzystania z talentu i doświadczenia karykaturzysty z Karykatury.com.

Profesjonalne karykatury w Centrum Handlowym w Trójmieście

Przykład z Ostrołęki pokazuje, że karykaturzysta wcale nie musi być jedną z wielu atrakcji eventu, z założenia wycenianych przez firmy eventowe podobnie skromnie jak hostessy, młode dziewczyny malujące dzieciakom „buźki” i innych niewykwalifikowanych, młodych ludzi pomagających przy eventach. Pokazuje, że na event do galerii handlowej można zaprosić nie tylko najtańszych karykaturzystów-amatorów.

Karykaturzysta Trójmiasto – atrakcja na jubileusz firmy

Zwykle są także atrakcje przygotowane dla uczestników, w tym także występy artystyczne. Czasem jest specjalna scenografia, oświetlenie i scena, są oficjalne przemówienia szefostwa firmy. Karykaturzyści eventowi serwisu Karykatury.com na wielu takich imprezach byli gośćmi. Rysowaliśmy karykatury uczestników takich spotkań, organizowanych w różnych miejscach Polski.

Karykaturzysta Gdańsk – główna atrakcja wieczoru

Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.

Jaka karykatura ze zdjęcia?

Od zawsze do Karykatury.com piszą i telefonują osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.

Karykaturzysta Gdańsk na Walentynki

Poszukiwania karykaturzysty na walentynkowy event odbywający się 14 lutego (czasem też w innym dniu, bo najlepiej jeśli to akurat weekend) zaczynają się pod koniec roku. Niektórzy szukają jeszcze na początku roku. 2-3 ostatnie tygodnie przed deadline zgłasza się najwięcej chętnych na zatrudnienie karykaturzysty.

Prezent dla kierowcy – może karykatura?

Samochód pojawia się na karykaturach wykonywanych przy różnych okazjach. Nawet na karykaturach wykonywanych z okazji ślubu, bo nowożeńcy często jadą do ślubu właśnie samochodem. Wielu z nas jeździ nim  przez kilka godzin dziennie. Nie dlatego, że są zawodowymi kierowcami, ale dlatego, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest ważnym elementem ich pracy oraz stylu życia.

Stanowisko dla karykaturzysty eventowego. Ważne jest oświetlenie

Bywa, że taka informacja burzy mozolnie wymyśloną i starannie zaprojektowaną oprawę imprezy. Bo miał być półmrok plus oświetlenie nadające imprezie niezapomniany urok i wyjątkowy charakter. – A nie może pan rysować tak jak teraz jest? Przecież jest całkiem widno! – nawet takie teksty zdarzało mi się słyszeć w pomieszczeniu, w którym było tak ciemno, że nie widziałem rysów twarzy osoby, która do mnie mówiła.

Karykaturzysta na wesele w Gdańsku

Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.

Atrakcje na piknik: karykaturzysta Gdańsk

Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…

Eventy Gdańsk. Artysta estradowy czy karykaturzysta?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.

Gdańsk. Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo

Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!

Marketing bankowy i karykaturzysta Gdańsk

– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.

Karykatura na rocznicę ślubu

Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.

Profesjonalny karykaturzysta Gdańsk czy miejscowy plastyk?

Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.

Ta strona odpowiada m.in. na pytania:
1. Czy rysujecie karykatury na weselu w Gdańsku?
2. Jak zamówić usługę: karykatury na żywo?
3. Jak zamówić karykaturzystę na wesele w Trójmieście?
4. Jaki powinien być karykaturzysta na wesele Gdańsk?
5. Profesjonalny karykaturzysta czy karykaturzysta amator?
6. Jaki jest najlepszy karykaturzysta na imprezę?
7. Ile kosztuje karykaturzysta na wesele Gdańsk, woj. pomorskie?
8. Karykaturzysta eventowy czy karykaturzysta uliczny?
9. Szybki karykaturzysta na weselu – czy to dobra atrakcja na wesele w Gdańsku?
10. Impreza firmowa, firmowy event – jak zamówić karykaturzystę rysującego karykatury na żywo?

11. Czy karykaturzysta, to dobra atrakcja na firmowy event w Gdańsku, nad morzem?
12. Dlaczego są drogie i tanie karykatury?
13. Ile rysujecie karykatur w godzinę?
14. Jakie są oryginalne atrakcje na wesele Gdańsk, atrakcje na event?
15. Ile kosztuje karykatura czyli jaka jest cena karykatury?
16. Karykatura na prezent: kolorowa czy czarno-biała?
17. Jak zamówić karykatury ślubne, karykatury na wesele?
18. Karykatura ze zdjęcia. U kogo i jak zamówić karykaturę?
19. Czy wykonujecie takie usługi, jak: karykatura na urodziny, karykatura dla szefa, karykatura na rocznicę ślubu?
20. Ile kosztuje profesjonalna karykatura za zdjęcia?