2024-05-30
Karykaturzysta w Krakowie – karykatury na żywo
Karykatury

Karykaturzysta w Krakowie – karykatury na żywo

kwi 29, 2024

Mieszkasz we Krakowie albo w woj. małopolskim i poszukujesz karykaturzysty. Takiego, który uświetni swym talentem twój firmowy event lub wesele. Albo wykona specjalnie dla Ciebie profesjonalną karykaturę w rozsądnej cenie i w uzgodnionym terminie. Tak? Świetnie trafiłeś! Na tej stronie wszystko na temat: karykaturzysta Kraków oraz oferty karykaturzysty:

1. Karykatury na żywo – atrakcja na wesele, firmowy event
2. Karykatury ze zdjęć na prezent

karykaturzysta Kraków województwo małopolskie wesele atrakcje na event
Karykaturzysta na wesele Kraków i całe woj. małopolskie > Tu informacje

Karykatury na żywo w Krakowie, na Małopolsce

Rysowanie karykatur na żywo na imprezach zamkniętych – różnego rodzaju firmowych eventach, weselach, itp. Szczepan Sadurski – artysta znany z ogólnopolskiej prasy i programów telewizyjnych. Karykaturzysta eventowy, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Uświetnił ponad pół tysiąca imprez w Polsce i innych krajach (m.in. Australia, USA, Europa). Wciąż gdzieś zapraszany, aby zaprezentował swój talent.

100 zabawnych portretów w 4 godziny? To potrafi tylko jeden karykaturzysta. I nie jest to jednorazowy rekord, lecz codzienna, solidna praca, wykonywana od lat. Talent, niezwykły potencjał, solidność oraz atrakcyjne honorarium sprawiają, że warto z nim współpracować.

Aby otrzymać informację o dostępności terminu oraz wysokości honorarium, pisząc e-maila, podaj:
– Data imprezy.
– Miejscowość.
– Orientacyjna liczna gości.
– Numer telefonu do kontaktu.

Napisz e-maila

Możliwe zapewnienie grupy karykaturzystów eventowych.

Uwaga, organizatorzy eventów, firmy i hotele organizujące zamknięte imprezy firmowe w Krakowie i woj. małopolskim. Dziękujemy za zapytania związane z zatrudnieniem bardzo szybkiego, profesjonalnego karykaturzysty eventowego, który będzie dodatkową atrakcją imprezy i wykona niezapomniane pamiątki czyli wesołe portrety uczestników. Czasem terminy imprez pokrywają się i nie możemy przybyć, na szczęście nie są to częste przypadki. Jeśli chcesz zaoszczędzić – zamiast trzech, zatrudnij jednego karykaturzystę z Karykatura.com – w obu przypadkach dostaniesz podobną liczbę wesołych karykatur.

Niżej więcej informacji na ten temat oraz pokrewne tematy.

karykaturzysta Kraków karykatury na żywo wesele event
Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo – atrakcja na wesele i event w Krakowie, woj. małopolskim i nie tylko

Karykatura ze zdjęcia na prezent

Potrzebujesz profesjonalnie wykonanej karykatury w rozsądnej cenie? Na konkretny termin? Dobrze trafiłeś. Zajmuję się tym od lat. Sympatyczna twarz (w zasadzie portret, a nie karykatura), unikalna koncepcja i wygląd każdej karykatury. Wykonanie ręczne (nie komputerowe!)

Aby uzyskać niezbędne informacje – zajrzyj na stronę Jak zamówić oraz Zasady współpracy. Mamy nadzieję, że właśnie dołączasz do naszych zadowolonych klientów!

Pamiętaj: nie jest ważne gdzie mieszkasz i gdzie postanie karykatura. Masz ją otrzymać w konkretnym terminie, obrazek ma być profesjonalnie wykonany, a cena ma być atrakcyjna. Zgadza się? Chyba, że musisz mieć karykaturę na jutro – tu niestety nie pomożemy, szkoda że tak późno wpadłeś ta ten pomysł.

Napisz e-maila

karykatury w Krakowie karykatura na prezent
Karykaturzysta Kraków. Fragmenty karykatur na prezent, technika: czarno-biała grafika. Możliwe też wykonanie w kolorze.

Karykatury Kraków i karykaturzyści w Krakowie – informacje z Sadurski.com

* 2014. Krakowscy urzędnicy niedawno zajęli się artystami ulicznymi, wœród których są zarabiający na ulicach Starego Miasta i na krakowskim Rynku karykaturzyśœci, portreciśœci oraz plastycy sprzedający swoje obrazy. Lada dzień nie będą już mogli ustawiać swoich „kramików” tam, gdzie dotychczas. (…) Podobno poziom pracy i talentu poszczególnych karykaturzystów będzie oceniać plastyk miejski. Ciekawe, w jaki sposób można ocenić karykatury, karykaturzystą nie będąc? Czy karykaturzyśœci, portreciśœci i inni artyœci plastycy sprzedający w Krakowie swoje obrazy i obrazki, zastosują się do nowych przepisów?

* 2012. Klub Cracovia z Krakowa, przed II wojną œświatową był piłkarską potęgą. W drużynie Cracovii, jako drugi bramkarz od 1911 roku grał Gustaw Rogalski (ur. 1887). Okazuje się, że miał on szczególne zamiłowanie: rysował karykatury. Jego rysunki były prezentowane m.in. na Międzynarodowej Wystawie Karykatury w Wiedniu w 1932 roku, poza tym był wydawcą dwóch czasopism o treśœci satyrycznej, w której ukazywały się karykatury: „Karykatury” i „Rogaty”.

* 2012. Międzynarodowa wystawa karykatur politycznych (International exhibition of political cartoons) – pod takim tytułem otwarto ekspozycję w Krakowie. 2-metrowej wysokoœci plansze z reprodukcjami karykatur można oglądać na Placu Szczepańskim. Bohaterami karykatur są m.in. prezydent Francji F. Sarkozy i M.Kaddafi.

karykaturzysta Kraków Małopolska karykatury w Krakowie
Karykaturzysta Kraków poszukiwany? Karykatury w Krakowie, na Małopolsce?

Napisz e-maila

Karykaturzysta na weselu w Krakowie

Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
A właśnie, cena. Ceny karykaturzystów (oraz osób podających się w Internecie za karykaturzystów) – czyli profesjonalistów oraz amatorów, wbrew pozorom nie różnią się aż tak bardzo czyli świetni fachowcy wcale nie mają najwyższych cen. Choć oczywiście wysokość honorarium często jest adekwatne do umiejętności (czyli poziomu artystycznego i kilku innych spraw…

Karykaturzysta i firmowa Wigilia w Krakowie

Pomysłów na atrakcje firmowej wigilii może być sporo, ale jest jeden, który przebija pozostałe: profesjonalny karykaturzysta eventowy. Bo to jedna osoba, ale atrakcje równocześnie dwie. Artysta, który sprawi, że u  uczestników firmowej Wigilii pojawi się uśmiech i dodatkowy naturalny luz, a po krótkiej chwili pozowania każda osoba narysowana otrzyma świąteczny prezent i to taki, którym z uśmiechem będzie się chwalić przed innymi. Atrakcja mało inwazyjna, nieabsorbująca wszystkich zanadto. Podstawą sukcesu zaproszenia karykaturzysty na firmową Wigilię jest zaproszenie takiego kandydata, który z co najmniej kliku powodów będzie najlepszy. (…)  Zakładamy, że zamierzasz wybrać ofertę fachowca. Najlepiej karykaturzysty eventowego, od lat i na co dzień zajmującego się profesjonalnym tworzeniem karykatur na podobnych imprezach, który w mniej niż 5 minut wykona jedną sympatyczną karykaturę.

Krakowskie ciekawostki

* Student z Krakowa, aby otrzymać zapomogę po œśmierci matki w wysokoœci 450 zł, podpisał na swej uczelni stosowne dokumenty, dołączając akt zgonu matki. Sekretarka przejęta losem sieroty, zatelefonowała do mieszkania studenta w Krakowie, aby poinformować o przyznaniu zapomogi. Telefon odebrała nieżyjąca matka.

* Najdziwniejszym turystą zwiedzającym Muzeum Lotnictwa w Krakowie był pewien Japończyk. Zatelefonował do muzeum mówiąc, że chce zobaczyć jedyny na œwiecie egzemplarz samolotu Me 209. Umówił się na konkretny dzień i godzinę. Przyleciał, szybciutko obejrzał samolot. Nie miał nawet czasu aby wypić herbaty zaproponowanej przez muzealników, bo za chwilę miał odlot z powrotem do Tokio. W Krakowie był przez godzinę.

Karykaturzystów można też spotkać na krakowskim Rynku. Karykatury Kraków to jest to!
* Właśœciciele kamienicy stojącej przy krakowskim rynku, po wydaniu ogromnej kwoty na jej odrestaurowanie, z dumą nadali jej nazwę: Boner Palace. To obecnie najpopularniejsza cz궜ć krakowskiego rynku, przynajmniej wœród turystów z Anglii. Wszyscy przystają tutaj, œśmieją się i bez namysłu wyciągają aparaty, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie przy tablicy z nazwą kamienicy. Wszyscy, dla których angielski jest rodzimym językiem wiedzą, że boner oznacza to samo, co sztywny (albo: naprężony) penis.

karykatury w Krakowie Małopolska
Karykaturzysta Kraków, woj. małopolskie i cała Polska. Karykatury na żywo w najlepszym wykonaniu, to oryginalna atrakcja na event i wesele

Napisz e-maila

Mistrz karykatury mieszka w Polsce

W 2012 r. w Nowym Jorku prasa pisała, że Szczepan Sadurski jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Wprawdzie nie ma mistrzostw i jurorów, które takie osiągnięcia oficjalnie weryfikują, ale warszawskiego karykaturzystę zapraszano potem do Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie mógł potwierdzić swoje zdolności. Oczywiście stale rysuje również w Polsce, gdzie w ostatnich 10. latach narysował 40 tysięcy wesołych portretów. Firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, akcje promocyjne i wszelkie imprezy, których organizatorzy uznali, że błyskawicznie narysowana karykatura wykonana ręką mistrza, to świetna pamiątka dla uczestników imprezy.

Miasta w Małopolsce. Zgadnij, w których Sadurski już rysował karykatury

Alwernia, Andrychów, Balice, Barcice Górne, Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Biecz, Bielany, Bobowa, Bobrek, Bochnia, Bolesław, Brzesko, Brzeszcze, Budzów, Bukowina Tatrzańska, Chełmiec, Chrzanów, Chyżne, Ciche, Czarna Góra, Czchów, Czernichów, Dąbrowa Tarnowska, Dębno, Dobczyce, Drużków Pusty, Frydman, Frydrychowice, Gdów, Głogoczów, Gorlice, Grodkowice, Gromnik, Gródek nad Dunajcem, Gruszów, Grzymałów, Igołomia, Inwałd, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kamienica, Kęty, Klucze, Kochanów, Kocmyrzów, Korzenna, Korzkiew, Koszyce, Koszyce Wielkie, Kościelisko, Kraków, Krynica-Zdrój, Krzczonów, Krzeszowice, Krzywaczka, Książ Wielki, Libiąż, Limanowa, Lisia Góra, Lusina, Łapczyca, Łukowica, Maniowy, Michałowice, Miechów, Mikołajowice, Modlniczka, Mogilany, Mordarka, Mszana Dolna, Murzasichle, Muszyna, Myślachowice, Myślenice, Niedźwiedź, Niepołomice, Nowe Brzesko, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Osiek, Oświęcim, Owczary, Piwniczna-Zdrój, Podegrodzie, Porąbka Iwkowska, Proszowice, Przeciszów, Przybysławice, Ptaszkowa, Rabka-Zdrój, Racławice, Ropa, Rudnik, Ryglice, Rytro, Rzyki, Siepraw, Skawina, Słopnice, Spytkowice, Stare Żukowice, Stary Sącz, Stróże, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Sułkowice, Szczawnica, Szczepanowice, Szczucin, Targanice, Tarnowiec, Tarnów, Tęgoborze, Tomaszowice, Trzciana, Trzebinia, Tylicz, Wadowice, Węgrzce, Wieliczka, Wielogłowy, Wielopole, Wieprz, Wierzchosławice, Wojnicz, Wola Kalinowska, Wysoka, Zabierzów, Zagórzany, Zakliczyn, Zakopane, Zakrzów, Zator, Zawoja, Ząb, Zielonki, Zubrzyca Górna, Żabno.

KARYKATURZYSTA EVENTOWY
„Jeden z najszybszych karykaturzystów świata”, Szczepan Sadurski

– Od kilku lat media piszą, że jesteś jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Czy zrobienie podobnej karykatury w 2 lub 3 minuty jest w ogóle możliwe?

– Tym, którzy mają wciąż przed oczami karykaturzystę ulicznego, faktycznie trudno w to uwierzyć. Cóż, wystarczy zorganizować taką imprezę i zaprosić mnie, aby zobaczyć to na własne oczy. Rzeczywiste wykonanie karykatury trwa jeszcze krócej. Trzeba się przecież przywitać, zamienić kilka zdań, czasem odpowiedzieć na pytanie. Samo wykonanie w moim przypadku trwa około 100 sekund, niezależnie od tego kto przede mną siada. Na targach w Wielkiej Brytanii rysowałem nawet 30-sekundowe karykatury – tyle średnio trwała rozmowa osoby podchodzącej do stoiska targowego. Gdy osoba odchodziła, miałem kilka kolejnych sekund aby dogonić osobę narysowaną, równocześnie postawić ostatnią kreskę i podpisać się na obrazku.

karykatury w Krakowie rysowanie karykatur
Karykatury na żywo – unikalna atrakcja w najlepszym wykonaniu. Zaproś znanego z mediów artystę na swój event w Krakowie i na Małopolsce

Napisz e-maila

Karykaturzysta na wesele Kraków – informacje

Twoje wesele oraz jego goście są wyjątkowi, spraw aby otrzymali coś wyjątkowego i przeżyli niezapomniane chwile. Najnowszy hit uroczystości weselnych: profesjonalne karykatury na żywo. Wykonane w niewiarygodnym tempie przez mistrza kreski, znanego nie tylko w Polsce. Na kartoniku dowcipny portret pary (np. mąż z żoną). Duża atrakcja dla podziwiających ten oryginalny artystyczny występ, a potem niezapomniana pamiątka z wesela. Nawet 100 osób narysowanych podczas wieczora (wyjątkowo z karykatura.com to możliwe), atrakcyjna cena.

Świetna zabawa, dużo śmiechu, do tego ci którzy maja ochotę zobaczyć swój wizerunek w krzywym zwierciadle – wrócą do domów ze swoją sympatyczną podobizną. Na pewno wszyscy dobrze zapamiętają, kiedy i gdzie powstał ten wesoły portret.

Dowcipnie narysowane wesołe portrety, wykonane ręką znanego z mediów karykaturzysty, to atrakcja setek imprez, w jakich uczestniczył w ostatnich latach. Szybkość powstawania kolejnych karykatur zadziwia obserwatorów uczestniczących w tym wydarzeniu. Karykatur powstanie tyle, ile średnio wykonuje… kilku karykaturzystów.

Zaraz po wykonaniu gotowe karykatury trafiają na własność do narysowanych osób, będąc potem wspaniałą pamiątką po mile wspominanej uroczystości. Osoby narysowane nie płacą.

Ponieważ wiele terminów jest zajętych ze sporym wyprzedzeniem, zapytania na część terminów się pokrywa i codziennie przychodzą nowe zapytania, nie zwlekaj z zapytaniem, a potem z decyzją, jeśli ofertę uznasz za atrakcyjną, a termin który Cię interesuje, jest jeszcze wolny.
Karykatura.com – zapraszamy do współpracy

Anegdota o karykaturzyście

Szczepan Sadurski podczas pewnej imprezy rysował karykatury. Impreza była typowo męska i wszyscy mieli karnet podzielony na kupony z napisami: karkówka, szaszłyk, kiełbasa, itp, uprawniające do odbioru specjałów z bufetu. Każdy z narysowanych był wdzięczny Sadurskiemu za karykaturę i proponował przyniesienie piwa, lecz ten konsekwentnie odmawiał. W końcu jeden z narysowanych wyjął swój karnet i zapytał:
– Lubi pan golonkę? Dam panu kupon na golonkę.
– Nie lubię  golonki.
– Dobra. To masz pan kiełbasę – powiedział facet i wręczył karykaturzyście kupon z napisem: kiełbasa.

Ile kosztuje rysowanie karykatur na weselu w Krakowie – jaka jest cena?

Wśród karykaturzystów którzy uzależniają cenę usługi od liczby wykonanych karykatur, znaleźliśmy taką ofertę: 20 osób: 500 złotych, 30 osób: 700 złotych, 50 osób: 1000 złotych (czyli jedna karykatura kosztuje od 20 do 25 złotych). Inny karykaturzysta wycenia to tak: 20 osób – 700 złotych, 30 osób – 1000 złotych (zatem 33 do 35 złotych za jedną karykaturę). Znaleźliśmy też ofertę: 700 złotych za noc i w tym czasie powstanie 50-60 karykatur, inna oferta, to 500 złotych za 20 karykatur (czyli 25 złotych sztuka, a także kogoś życzącego sobie 250 zł za godzinę rysowania na weselu (razy liczba godzin), bez podania jaka ilość karykatur powstanie w godzinę. Na jednej ze stron znajduje się oferta narysowania 30 do 60 karykatur na weselu za 1800 złotych, a więc 30 do 60 złotych za jedną karykaturę. (Uwaga, ceny sprzed lat, obecnie już nieaktualne)

Atrakcje na targi Kraków i konferencje w Krakowie

Coraz częściej karykaturzyści zapraszani są na różne imprezy firmowe, konferencje, targi, itp. Wciąż jednak wielu organizatorów i decydentów w firmach nie ma świadomości, że doświadczony karykaturzysta (szczególnie jeśli umie rysować błyskawiczne karykatury twarzy) może być wyjątkową atrakcją imprezy. Jego dzieła na długo mogą pozostać w pamięci uczestników targów oraz być pokazywane innym osobom czyli być świetną reklamą. Mało tego, w mogą nawet mieć wpływ na zamówienia produktów czyli sprzedaż i zyski firmy. Oczywiście pod warunkiem, że udział karykaturzysty będzie dobrze przemyślany i przygotowany, artysta ma duże doświadczenie i to „coś” (np. znane nazwisko), co powoduje, że uczestnicy targów chętnie pozują, a potem z radością przyjmują jego dzieła.

Karykatury Kraków. Tania fotobudka droższa niż profesjonalny karykaturzysta?

Fotobudka w ostatnich kilku latach podbiła rynek eventowy w Polsce. Małej powierzchni, lekka przenośna „budka” z czymś w środku, co robi zdjęcia osobom, które się w niej znajdą, obok rekwizyty – kapelusze, wielkie okulary, kapelusiki. I jedna, czasem dwie osoby z obsługi fotobudki, która jest banalnie prosta. Roześmiani i rozluźnieni uczestnicy imprezy, często już po paru drinkach, żywiołowo przebierają się w rekwizyty i stroją głupie miny oraz pozują w zwariowanych pozach do obiektywu aparatu fotobudki, aby niemal po chwili otrzymać pamiątkowe, szalone zdjęcie z imprezy. (…) Korzystając z internetowej wyszukiwarki, wpisałem frazę „tania fotobudka”, aby zorientować się w cenach tych najtańszych. Okazuje się, że wynajęcie nawet tej najtańszej fotobudki, kosztuje taniej niż wynajęcie wysokiej klasy karykaturzysty eventowego.

Karykatury Kraków. Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.

Karykaturzysta na imprezie firmowej w Krakowie, na Małopolsce

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.

Kraków. Wigilia firmowa z karykaturzystą

Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.

Kraków bal karnawałowy atrakcje: najszybszy karykaturzysta

Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.

Kraków. Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków

Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.

Karykatura ze zdjęcia Kraków. Jakie zdjęcia są najlepsze?

Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.
>> Cały tekst

Karykatury Kraków. Prezent dla szefa, biznesmena:

Klienci mówią coś w rodzaju: „Wie pan, on wszystko ma. Wiele osiągnął, ma pieniądze, stać go na wszystko. Takich ludzi trudno czymś zaskoczyć. Dlatego szukałem czegoś, co będzie wyjątkowe i sprawi mu autentyczną radość. Niekoniecznie coś wyjątkowo drogiego. Coś, co będzie tylko dla niego i nigdzie nie będzie mógł tego kupić”. Takie mniej więcej opinie, choć zawsze wypowiadane innymi słowami, słyszę często. Zwykle są to karykatury dla ludzi majętnych, szefów firm, ludzi którzy osiągnęli w życiu sukces. Fakt, takie osoby trudno czymś zaskoczyć. Trudno kupić coś, co naprawdę ich zadowoli i nie odłożą gdzieś, szybko zapominając o prezencie. Stąd pomysł na karykaturę.

Karykaturzysta na wesele Kraków – poradnik

Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.

Atrakcje na piknik: karykaturzysta Kraków

Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…

Atrakcje na event w Krakowie. Artysta estradowy czy karykaturzysta?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo

Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!

Marketing bankowy i znany karykaturzysta w Krakowie

– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.

Karykatura na rocznicę ślubu

Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.

Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki

Każdy, kto choć raz odwiedził Zakopane i przeszedł się słynnymi Krupówkami, szczególnie jeśli nie było to w zimie, na pewno zwrócił uwagę na siedzących tu i rysujących artystów – portrecistów i karykaturzystów. Wiele osób wie, że jeśli Zakopane i karykaturzysta albo portrecista – to właśnie Krupówki. Pomimo tego, organizatorzy imprez organizowanych w zakopiańskich hotelach, na firmowe eventy nie szukają artystów ulicznych, ale stawiają na fachowców czyli szybko rysujących karykaturzystów eventowych, wielokrotnie sprawdzonych na podobnych imprezach. I wcale nie muszą to być artyści z Podhala czy nawet Krakowa.

Karykatury Kraków. Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie

Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.

Sadurski karykaturzystą podczas EURO

– Jak się zostaje karykaturzystą Euro 2012?
– Euro to wielki turniej i wielkie pieniądze, dlatego wszystko musiało być na najwyższym poziomie. Organizatorzy, jak w poprzednich turniejach Euro, rozgrywanych w innych krajach, wiedzieli czego potrzebują i kogo szukają. Potrzebowali najwyższej klasy, niezawodnych fachowców. Efekt: kilkaset narysowanych przez mnie karykatur powędrowało do wielu krajów świata. Będzie miłym wspomnieniem i pamiątką z Polski i z Euro. (fragment wywiadu)

Pomysł na imprezy integracyjne Kraków i woj. małopolskie

Wyjazdy integracyjne to najczęściej imprezy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób i zwykle rysujemy karykatury na żywo w porze wieczornej. Spotkania krótkie lub będące fragmentem, atrakcją np. 2-dniowego wyjazdu na szkolenie firmowe albo wyjazd integracyjny. (…) Dosyć sztampowe rysowanie karykatur uczestników spotkania integracyjnego to nie jedyna możliwość skorzystania z talentu i doświadczenia karykaturzysty z Karykatury.com.

Karykatury w Centrum Handlowym w Krakowie?

Przykład z Ostrołęki pokazuje, że karykaturzysta wcale nie musi być jedną z wielu atrakcji eventu, z założenia wycenianych przez firmy eventowe podobnie skromnie jak hostessy, młode dziewczyny malujące dzieciakom „buźki” i innych niewykwalifikowanych, młodych ludzi pomagających przy eventach. Pokazuje, że na event do galerii handlowej można zaprosić nie tylko najtańszych karykaturzystów-amatorów.

Najszybszy karykaturzysta – atrakcja na jubileusz krakowskiej firmy

Zwykle są także atrakcje przygotowane dla uczestników, w tym także występy artystyczne. Czasem jest specjalna scenografia, oświetlenie i scena, są oficjalne przemówienia szefostwa firmy. Karykaturzyści eventowi serwisu Karykatury.com na wielu takich imprezach byli gośćmi. Karykaturzysta Kraków rysował uczestników takich spotkań, organizowanych w różnych miejscach Polski.

Karykaturzysta Kraków – główna atrakcja wieczoru

Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.

Jaka karykatura ze zdjęcia?

Od zawsze piszą i telefonują do nas osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.

Karykaturzysta Kraków na Walentynki

Poszukiwania karykaturzysty na walentynkowy event odbywający się 14 lutego (czasem też w innym dniu, bo najlepiej jeśli to akurat weekend) zaczynają się pod koniec roku. Niektórzy szukają jeszcze na początku roku. 2-3 ostatnie tygodnie przed deadline zgłasza się najwięcej chętnych na zatrudnienie karykaturzysty.

Powyżej: fragmenty tekstów z bloga karykaturzysty

Ta strona odpowiada m.in. na pytania:
1. Czy rysujecie karykatury na weselu w Krakowie?
2. Jak zamówić usługę: karykatury na żywo?
3. Jak zamówić karykaturzystę na wesele Kraków?
4. Jaki powinien być karykaturzysta na wesele w Krakowie, woj. małopolskie?
5. Profesjonalny karykaturzysta czy karykaturzysta amator?
6. Jaki jest najlepszy karykaturzysta na imprezę?
7. Ile kosztuje karykaturzysta na wesele Kraków?
8. Karykaturzysta eventowy czy karykaturzysta uliczny?
9. Szybki karykaturzysta na weselu – czy to dobra atrakcja na wesele Kraków?
10. Impreza firmowa, firmowy event – jak zamówić karykaturzystę rysującego karykatury na żywo?

11. Czy karykaturzysta Kraków, to dobra atrakcja na firmowy event?
12. Dlaczego są drogie i tanie karykatury?
13. Ile rysujecie karykatur w godzinę?
14. Jakie są oryginalne atrakcje na wesele Kraków, atrakcje na event Kraków?
15. Ile kosztuje karykatura czyli jaka jest cena karykatury w Krakowie?
16. Karykatura na prezent: kolorowa czy czarno-biała?
17. Jak zamówić karykatury ślubne, karykatury na wesele?
18. Karykatura ze zdjęcia. Jak zamówić karykaturę na prezent?
19. Czy wykonujecie takie usługi, jak: karykatura na urodziny, karykatura dla szefa, karykatura na rocznicę ślubu?
20. Ile kosztuje profesjonalna karykatura za zdjęcia w Krakowie?