2024-05-30
Znany karykaturzysta rysuje w Poznaniu
Karykatury

Znany karykaturzysta rysuje w Poznaniu

kwi 16, 2024

Mieszkasz w Poznaniu, na Wielkopolsce (województwo wielkopolskie) i poszukujesz dobrego karykaturzysty? Na tej stronie znajdziesz wszystko o: karykatury Poznań i karykaturzysta w Poznaniu. Także oferty karykaturzysty:

1. Karykatury na żywo podczas imprez (atrakcja na wesele Poznań, Wielkopolska, targi w Poznaniu oraz atrakcje na firmowy event)

2. Karykatury ze zdjęć na prezent

karykaturzysta Poznań na wesele
Karykaturzysta na wesele > Tu informacje

Poszukujesz specjalisty, który  specjalnie dla Ciebie stworzy profesjonalną karykaturę w rozsądnej cenie i w terminie nie późniejszym niż ten, który Cię interesuje? Świetnie trafiłeś! Możesz oczywiście szukać jakiegokolwiek plastyka przedstawiającego się jako karykaturzysta, osoby mieszkającej jak najbliżej, ale to dobry produkt – czyli karykatura jest najważniejsza, zgadza się?

Karykatura.com oferuje wykonanie karykatury na prezent, z nadesłanych e-mailem zdjęć. Aby uzyskać niezbędne informacje – zajrzyj tu: Jak zamówić. Mamy nadzieję, że właśnie dołączasz do naszych zadowolonych klientów!

Napisz do mnie

Atrakcje we wesele Poznań i Wielkopolska – karykatury na żywo

Karykatury na żywo (pod warunkiem, że w najlepszym wykonaniu), to świetna atrakcja imprez, wśród których są: firmowe eventy, spotkania integracyjne, konferencje, targi, a nawet uroczyste wesela. Takie usługi wykonuję od dawna, szczególnie na imprezach, gdzie trzeba narysować jak najwięcej uczestników. Dojeżdżam w dowolne miejsce Wielkopolski i innych zakątków kraju.

Co oferuję?

– Znakomitą zabawę, dużo radości i miłych wspomnień.
– Wesołe portrety – podobieństwo i duży potencjał komizmu narysowanych podobizn.
– Bezkonkurencyjna szybkość rysowania – nawet 100 narysowanych osób w 4 godziny!
– Osoby rysowane nie płacą.

Aby szybko uzyskać informacje o dostępności terminu oraz wycenę, podaj: data, miejscowość, orientacyjna ilość osób, kontakt tel.

Napisz do mnie

karykaturzysta Poznań karykatury na żywo event wesele
Karykaturzysta Poznań i karykatury na żywo – jeden z przykładów

Wybrane informacje z bloga karykaturzysty:

Karykaturzysta na weselu w Poznaniu

Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie… A właśnie, cena. Ceny karykaturzystów (oraz osób podających się w Internecie za karykaturzystów) – czyli profesjonalistów oraz amatorów, wbrew pozorom nie różnią się aż tak bardzo czyli świetni fachowcy wcale nie mają najwyższych cen. Choć oczywiście wysokość honorarium często jest adekwatne do umiejętności (czyli poziomu artystycznego i kilku innych spraw…

Karykaturzysta na wesele – informacje

Twoje wesele oraz jego goście są wyjątkowi, spraw aby otrzymali coś wyjątkowego i przeżyli niezapomniane chwile. Najnowszy hit uroczystości weselnych: profesjonalne karykatury na żywo. Wykonane w niewiarygodnym tempie przez mistrza kreski, znanego nie tylko w Polsce. Na kartoniku dowcipny portret pary (np. mąż z żoną). Duża atrakcja dla podziwiających ten oryginalny artystyczny występ, a potem niezapomniana pamiątka z wesela. Nawet 100 osób narysowanych podczas wieczora (wyjątkowo z karykatura.com to możliwe), atrakcyjna cena.

Świetna zabawa, dużo śmiechu, do tego ci którzy maja ochotę zobaczyć swój wizerunek w krzywym zwierciadle – wrócą do domów ze swoją sympatyczną podobizną. Na pewno wszyscy dobrze zapamiętają, kiedy i gdzie powstał ten wesoły portret.

Dowcipnie narysowane wesołe portrety, wykonane ręką znanego z mediów karykaturzysty, to atrakcja setek imprez, w jakich uczestniczył w ostatnich latach. Szybkość powstawania kolejnych karykatur zadziwia obserwatorów uczestniczących w tym wydarzeniu. Karykatur powstanie tyle, ile średnio wykonuje… kilku karykaturzystów.

Zaraz po wykonaniu gotowe karykatury trafiają na własność do narysowanych osób, będąc potem wspaniałą pamiątką po mile wspominanej uroczystości. Osoby narysowane nie płacą.

Ponieważ wiele terminów jest zajętych ze sporym wyprzedzeniem, zapytania na część terminów się pokrywa i codziennie przychodzą nowe zapytania, nie zwlekaj z zapytaniem, a potem z decyzją, jeśli ofertę uznasz za atrakcyjną, a termin który Cię interesuje, jest jeszcze wolny.

Karykatura.com – zapraszamy do współpracy

Mistrz karykatury mieszka w Polsce

W 2012 r. w Nowym Jorku prasa pisała, że Szczepan Sadurski jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Wprawdzie nie ma mistrzostw i jurorów, które takie osiągnięcia oficjalnie weryfikują, ale warszawskiego karykaturzystę zapraszano potem do Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie mógł potwierdzić swoje zdolności. Oczywiście stale rysuje również w Polsce, gdzie w ostatnich 10. latach narysował 40 tysięcy wesołych portretów. Firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, akcje promocyjne i wszelkie imprezy, których organizatorzy uznali, że błyskawicznie narysowana karykatura wykonana ręką mistrza, to świetna pamiątka dla uczestników imprezy.

karykaturzysta Poznań karykatury na żywo
Karykaturzysta Sadurski zapraszany jest do programów telewizyjnych (ostatnio „Sanatorium Miłości”). Aktualnie powstaje o nim film dokumentalny, którego ważnym elementem oczywiście będzie rysowanie karykatur

Poznań

Miasto w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Historyczna stolica Wielkopolski. Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce (pół miliona mieszkańców). Poznań wraz z powiatem poznańskim i gminami Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem tworzy aglomerację poznańską zamieszkaną przez ok. 1 mln osób. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, jest tu również międzynarodowy port lotniczy. Poznań jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki. Są tu Międzynarodowe Targi Poznańskie – największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce. Poznań to także ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. W 26 szkołach wyższych studiuje blisko 120 tys. osób. Działają tu m.in.: opera, filharmonia, teatry, muzea, galerie sztuki. Patronami miasta Poznania są apostołowie Piotr i Paweł, święci Kościoła katolickiego. święto miasta jest obchodzone co roku, 29 czerwca. Poznań był jednym z ośrodków stołecznych i religijnych państwa Piastów w X i XI wieku, w przeszłości pełnił funkcję siedziby władców Polski. Jest jednym z najstarszych lokowanych miast w Polsce – prawa miejskie otrzymał w 1253 r. Poznań jest na czwartym miejscu pod względem odwiedzin przez turystów miastem w Polsce.

Karykaturzyści w Poznaniu – fragmenty informacji z Sadurski.com

• 2013. Fragment tekstu o karykaturzystach rysujących na weselach: Niektórzy karykaturzyści z góry informują, że pracują tylko w określonej części Polski. Na przykład rysują tylko w Wielkopolsce, w Krakowie lub jego okolicach albo maksymalnie 100 kilometrów od Poznania. Dla niektórych odległość nie jest problemem, o ile zleceniodawca zwróci koszt dojazdu. > Cały tekst

• 2010. Minione wakacje były bardzo pracowite dla profesjonalnych karykaturzystów z popularnego serwisu Karykatury.com. Wszystkie niedziele lipca i sierpnia 2010 r. mieli zajęte, tworząc wesołe karykatury w wielu miejscowościach, w niemal każdym zakątku Polski. Wielkopolska, Mazury, Lubelszczyzna, Pomorze, Śląsk, Mazowsze, woj. lubuskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, małopolskie, łódzkie…

• 2009. Znamy go jako reżysera. Ale początki twórczości jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina – Federico Felliniego – to karykatury, rysunki satyryczne rysowane dla prasy, a nawet humoreski pisane dla radia. To jego satyryczne spojrzenie na świat można odnaleźŸć w jego póŸźniejszej twórczości reżyserskiej. W Poznaniu otwarto wystawę twórczości Federico Felliniego. Ekspozycję można oglądać do 22 lutego w Słodowni poznańskiego Starego Browaru.

• 2008. Kolejny rysunek karykaturzysty Andrzeja Mleczko trafił na billborady, które można oglądać m.in. w Poznaniu. Rysunek reklamuje Centrum Językowe IDEA Sp. z o.o. – firmę z siedzibą w Poznaniu, mającą szereg oddziałów w Polsce.

• 2008. Karykaturzysta Szczepan Sadurski przyjechał dziś do Poznania i w jednym z banków rysował karykatury wszystkim chętnym poznaniakom. (…) Sadurski przyjechał do Poznania na zaproszenie jednego z banków (…) na miejscu rysował karykatury wszystkim chętnym poznaniakom, a takich nie brakowało. Po czterech godzinach satyrykowi zabrakło już arkuszy papieru, a miał ich 70.

• 2008. Na dwa dni poznański Plac Wolności zamienił się w paryski Montmartre, na którym królowała karykatura. W jego centrum stanęła 15 metrowa, ważąca 3,5 tony, miniatura wieży Eiffla. W jej sąsiedztwie rozgościli się karykaturzyści i portreciści – chętnych do sprawienia sobie zabawnej podobizny nie brakowało. Nieco dalej publiczność z zainteresowaniem oglądała międzynarodową wystawę rysunku satyrycznego, będącą plonem konkursu.

Miasta i miejscowości w woj. wielkopolskim. Ggadnij które z nich już odwiedził nasz karykaturzysta!

Batorowo, Białokosz, Biedrusko, Borek Wielkopolski, Boruja, Boszkowo Letnisko, Bralin, Brodnica, Brodowo, Brzeziny, Budziejewo, Chodzież, Chojno, Chrzypsko Wielkie, Czarnków, Czerniejewo, Czerwonak, Dakowy Mokre, Dąbie, Dolsk, Drwęsa, Drzeczkowo, Duszniki, GIEWARTÓW, Gniezno, Golina, Gołuchów, Gorzyń, Gostyń, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Grzegorzew, Gułtowy, Jaraczewo, Jarocin, Jastrowie, Kaczory, Kalisz, Kazimierz Biskupi, Kaźmierz, Kępno, Klęka, Kobyla Góra, Kobylnica, Koło, Konin, Kostrzyn, Kościan, Koźmin, Koźmin Wielkopolski, Koźminek, Kórnik, Krotoszyn, Krzemieniewo, Książ Wielkopolski, Kuślin, Kwilcz, Lednogóra, Leszno, Licheń Stary, Lipno, Lubasz, Luboń, Lwówek, Łęka Mała, Łubowo, Margonin, Miedzichowo, Mieścisko, Międzychód, Miłosław, Młodzikowo, Mosina, Murowana Goślina, Nekla, Nowe Miasto nad Wartą, Nowe Skalmierzyce, Nowy Tomyśl, Oborniki, Obrzycko, Odolanów, Opalenica, Opatówek, Orchowo, Osieczna, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Owińska, Pakosław, Pestkownica, Pępowo, Piła, Pniewy, Pobiedziska, Podrzewie, Podstolice, Połajewo, Powidz, Poznań, Promno, Przemęt, Przygodzice, Puszczykowo, Radzewice, Rakoniewice, Raszków, Rogalin, Rogalinek, Rokietnica, Rydzyna, Siemianice, Sieraków, Sierosław, Skulsk, Słupca, Stawiszyn, Stęszew, Stęszewko, Suchy Las, Swarzędz, Szałe, Szamotuły, Szczepowice, Ślesin, Śrem, Środa Wielkopolska, Świętno, Tarce, Tarnowo Podgórne, Tłokinia Kościelna, Trzcianka, Trzemeszno, Tuliszków, Turek, Wągrowiec, Wąsowo, Wieleń, Wilkowice, Witkowo, Włoszakowice, Wolsztyn, Wronki, Września, Wyrzysk, Zagórów, Zbąszyń, Zduny, Złotów, Żerków.

karykatury na żywo w Poznaniu woj. wielkopolskie
Karykatury na żywo – kilka przykładów, wybranych z dziesiątek tysięcy obrazków. Karykaturzysta Poznań rysuje nie tylko w woj. wielkopolskim

KARYKATURZYSTA EVENTOWY
„Jeden z najszybszych karykaturzystów świata”, Szczepan Sadurski

– Od kilku lat media piszą, że jesteś jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Czy zrobienie podobnej karykatury w 2 lub 3 minuty jest w ogóle możliwe?
– Tym, którzy mają wciąż przed oczami karykaturzystę ulicznego, faktycznie trudno w to uwierzyć. Cóż, wystarczy zorganizować taką imprezę i zaprosić mnie, aby zobaczyć to na własne oczy. Rzeczywiste wykonanie karykatury trwa jeszcze krócej. Trzeba się przecież przywitać, zamienić kilka zdań, czasem odpowiedzieć na pytanie. Samo wykonanie w moim przypadku trwa około 100 sekund, niezależnie od tego kto przede mną siada. Na targach w Wielkiej Brytanii rysowałem nawet 30-sekundowe karykatury – tyle średnio trwała rozmowa osoby podchodzącej do stoiska targowego. Gdy osoba odchodziła, miałem kilka kolejnych sekund aby dogonić osobę narysowaną, równocześnie postawić ostatnią kreskę i podpisać się na obrazku. (fragment wywiadu)

Uwaga, organizatorzy eventów, firmy i hotele organizujące zamknięte imprezy firmowe w Poznaniu i woj. wielkopolskim. Dziękujemy za zapytania związane z zatrudnieniem bardzo szybkiego, profesjonalnego karykaturzysty eventowego, który będzie dodatkową atrakcją imprezy i wykona niezapomniane pamiątki czyli wesołe portrety uczestników. Czasem terminy imprez pokrywają się i nie możemy przybyć, na szczęście nie są to częste przypadki. Jeśli chcesz zaoszczędzić – zamiast trzech, zatrudnij jednego karykaturzystę z Karykatura.com – w obu przypadkach dostaniesz podobną liczbę wesołych karykatur, lecz wynajmując jednego, na pewno zapłacisz sporo mniej.

rysownik Szczepan Sadurski Targi Poznańskie rysunki
Cykl humorystycznych rysunków Sadurskiego zachęcał firmy do brania udziału w imprezach targowych

Karykaturzysta i karykatury na targach. Targi Poznańskie i nie tylko

Coraz częściej karykaturzyści eventowi zapraszani są na różne imprezy firmowe, konferencje, targi, itp. Wciąż jednak wielu organizatorów i decydentów w firmach nie ma świadomości, że doświadczony karykaturzysta (szczególnie jeśli umie rysować błyskawiczne karykatury twarzy) może być wyjątkową atrakcją imprezy. Jego dzieła na długo mogą pozostać w pamięci uczestników targów oraz być pokazywane innym osobom czyli być świetną reklamą. Mało tego, w mogą nawet mieć wpływ na zamówienia produktów czyli sprzedaż i zyski firmy. Oczywiście pod warunkiem, że udział karykaturzysty będzie dobrze przemyślany i przygotowany, artysta ma duże doświadczenie i to „coś” (np. znane nazwisko), co powoduje, że uczestnicy targów chętnie pozują, a potem z radością przyjmują jego dzieła.

Dla firmy wynajmującej karykaturzystę na targi, podobnie jak na inne podobne imprezy, ważnych jest kilka spraw. Ma powstać jak najwięcej wesołych portretów, mają być sympatyczne (niektórych można łatwo urazić!), podobne do narysowanych osób i mają mieć to „coś”, czego prace amatorów nie mają. Zatrudnienie amatora tylko dlatego, bo był nieznacznie tańszy od profesjonalisty, może okazać się katastrofalnym błędem. Co tu dużo mówić, karykatura to wizerunek, a karykaturzysta i jego dzieła mają dobrze działać na wizerunek firmy, która go zatrudnia.

karykaturzysta Poznań Targi Poznańskie atrakcje karykatury
Szczepan Sadurski, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata, wiele razy był zapraszany na stoiska różnych firm, uczestniczących w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Karykaturzysta Poznań i jego błyskawicznie rysowane karykatury, to znakomity prezent biznesowy, który w przyszłości może zaowocować współpracą firm. Na zdjęciu: fragment wystroju stoiska, na którym wykorzystano też humorystyczne rysunki Sadurskiego. Pomysłów na wykorzystanie talentu tego znanego artysty może być więcej. Chcesz poznać kilka z nich?

Napisz do mnie

Słowniczek

Karykatura – przedstawienie osoby, wydarzenia lub przedmiotu, które cechuje się przesadą w oddaniu charakterystycznych elementów, właściwości, cech. Karykatura uwydatnia te cechy zwykle w celu ośmieszenia danej osoby, zjawiska, itd. Często jest to rysunek (zazwyczaj portret), rzadziej rzeźba, także forma literacka, gdzie sposób przedstawienia postaci literackiej, polega na wyolbrzymieniu i pełnym przesady wyjaskrawieniu pewnych cech jej wyglądu zewnętrznego lub postawy wobec życia, mający na celu ośmieszającą charakterystykę. Karykatura jest jednym z uprzywilejowanych instrumentów satyry.

Karykaturzysta – artysta zawodowo lub amatorsko zajmujący się tworzeniem karykatur – zarówno portretowych (zabawnie narysowane twarze), jak i sytuacyjnych (rysunki satyryczne i humorystyczne). Karykaturzysta tworzy w odosobnieniu, w swojej pracowni, rysując lub malując karykatury ze zdjęć lub na oczach widzów (podczas imprez, na ulicy, w telewizji).

Karykatura – co to takiego?

Zwykle karykatury kojarzą się nam z zabawnymi portretami, na których przedstawiona osoba ma wielki nos lub inną deformację twarzy. Karykatury oglądamy w prasie. Karykaturzystów widzimy czasem na deptaku, gdzie latem przechadza się dużo osób (jego potencjalnych klientów). Jeśli na karykaturze jest znana powszechnie osoba, każdy z nas może ocenić czy podobieństwo postaci przedstawionej na karykaturze jest trafione. Na tym wiedza przeciętnego człowieka o karykaturach się kończy. (…) W USA popularność (w tym: polityków) mierzy się liczbą wydrukowanych karykatur. Gdy karykatury polityka znikają z prasy – to oznaka, że jego popularność mija. Czy należy się dziwić, że amerykańscy politycy zabiegają o karykaturzystów, o publikację swoich karykatur w prasie?

Karykaturzysta na wesele Poznań. Poradnik

Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.

karykatury na żywo eventy wesela Szczepan Sadurski
Karykaturzysta Poznań zapraszany jest na imprezy na Wielkopolsce oraz w całej Polsce. Przy okazji obiecuje narysowanie jeszcze większej ilości karykatur!

Atrakcje na wielkopolski piknik: karykaturzysta Poznań

Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…

Eventy Poznań. Artysta estradowy czy karykaturzysta?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo w Poznaniu

Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!

Marketing bankowy i karykaturzysta Poznań

– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.

Karykatury Poznań. Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.

Karykatury Poznań. Prezent dla szefa, biznesmena

Klienci mówią coś w rodzaju: „Wie pan, on wszystko ma. Wiele osiągnął, ma pieniądze, stać go na wszystko. Takich ludzi trudno czymś zaskoczyć. Dlatego szukałem czegoś, co będzie wyjątkowe i sprawi mu autentyczną radość. Niekoniecznie coś wyjątkowo drogiego. Coś, co będzie tylko dla niego i nigdzie nie będzie mógł tego kupić”. Takie mniej więcej opinie, choć zawsze wypowiadane innymi słowami, słyszę często. Zwykle są to karykatury dla ludzi majętnych, szefów firm, ludzi którzy osiągnęli w życiu sukces. Fakt, takie osoby trudno czymś zaskoczyć. Trudno kupić coś, co naprawdę ich zadowoli i nie odłożą gdzieś, szybko zapominając o prezencie. Stąd pomysł na karykaturę.

Profesjonalny karykaturzysta eventowy na imprezie firmowej w woj. wielkopolskim

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.

Poznań. Wigilia firmowa z karykaturzystą

Gdy już mamy załatwiony lokal na firmowe spotkanie wigilijne, pojawia się pytanie: a może coś jeszcze? Coś, co sprawi, że atmosfera stanie się jeszcze bardziej miła, na twarzach uczestników pojawi się niewymuszony uśmiech. A gdyby jeszcze każdy mógł wziąć ze sobą do domu sympatyczną pamiątkę? Zapewne takie pytania zadawali sobie organizatorzy tego typu spotkań odbywających się w zeszłym roku w grudniowe wieczory w Poznaniu. Część z nich wpadła na pomysł zaproszenia znanego karykaturzysty eventowego.

Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona w Poznaniu doświadczony, znany polski karykaturzysta, Szczepan Sadurski.

Bal karnawałowy Poznań atrakcje: karykaturzysta

Bal karnawałowy w woj. wielkopolskim uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.

Poznań. Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków

Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.

Karykatura ze zdjęcia. Jakie zdjęcia są najlepsze?

Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.

karykatury na prezent ze zdjęcia Wielkopolska
Karykatury na prezent ze zdjęcia, kilka przykładów. Karykaturzysta Poznań wykonuje też karykatury w kolorze

Karykatury w Poznaniu. Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie

Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy na Wielkopolsce, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.

Pomysł na imprezy integracyjne w Poznaniu, na Wielkopolsce

Wyjazdy integracyjne to najczęściej imprezy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Na takich imprezach zwykle rysuję szybkie karykatury na żywo w porze wieczornej. To spotkania krótkie lub będące atrakcją np. 2-dniowego wyjazdu na szkolenie firmowe albo wyjazd integracyjny. (…) Dosyć sztampowe rysowanie karykatur uczestników spotkania integracyjnego, to nie jedyna możliwość skorzystania z talentu i doświadczenia karykaturzysty z Karykatura.com.

Karykatury na żywo w Centrum Handlowym w Poznaniu

Przykład z Ostrołęki pokazuje, że karykaturzysta wcale nie musi być jedną z wielu atrakcji eventu, z założenia wycenianych przez firmy eventowe podobnie skromnie jak hostessy, młode dziewczyny malujące dzieciakom „buźki” i innych niewykwalifikowanych, młodych ludzi pomagających przy eventach. Pokazuje, że na event do galerii handlowej można zaprosić nie tylko najtańszych karykaturzystów-amatorów.

Karykaturzysta Poznań – atrakcja na jubileusz firmy na Wielkopolsce

Zwykle są także atrakcje przygotowane dla uczestników, w tym także występy artystyczne. Czasem jest specjalna scenografia, oświetlenie i scena, są oficjalne przemówienia szefostwa firmy. Karykaturzyści eventowi z naszego serwisu www na wielu takich imprezach byli gośćmi. Rysowaliśmy karykatury uczestników takich spotkań, organizowanych w różnych miejscach Polski.

Sadurski karykaturzystą podczas EURO

– Jak się zostaje karykaturzystą Euro 2012?
– Euro to wielki turniej i wielkie pieniądze, dlatego wszystko musiało być na najwyższym poziomie. Organizatorzy, jak w poprzednich turniejach Euro, rozgrywanych w innych krajach, wiedzieli czego potrzebują i kogo szukają. Potrzebowali najwyższej klasy, niezawodnych fachowców. Efekt: kilkaset narysowanych przez mnie karykatur powędrowało do wielu krajów świata. Będzie miłym wspomnieniem i pamiątką z Polski i z Euro. (fragment wywiadu)

Karykatury Poznań. Tania fotobudka droższa niż profesjonalny karykaturzysta?

Fotobudka w ostatnich kilku latach podbiła rynek eventowy w Polsce. Małej powierzchni, lekka przenośna „budka” z czymś w środku, co robi zdjęcia osobom, które się w niej znajdą, obok rekwizyty – kapelusze, wielkie okulary, kapelusiki. I jedna, czasem dwie osoby z obsługi fotobudki, która jest banalnie prosta. Roześmiani i rozluźnieni uczestnicy imprezy, często już po paru drinkach, żywiołowo przebierają się w rekwizyty i stroją głupie miny oraz pozują w zwariowanych pozach do obiektywu aparatu fotobudki, aby niemal po chwili otrzymać pamiątkowe, szalone zdjęcie z imprezy. (…) Korzystając z internetowej wyszukiwarki, wpisałem frazę „tania fotobudka”, aby zorientować się w cenach tych najtańszych. Okazuje się, że wynajęcie nawet tej najtańszej fotobudki, kosztuje taniej niż wynajęcie wysokiej klasy karykaturzysty eventowego.

Karykaturzysta Poznań – główna atrakcja wieczoru

Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Wielkopolska firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.

Poznań. Jaka karykatura ze zdjęcia?

Karykaturzysta Poznań: – Od zawsze piszą i telefonują do mnie osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.

Karykaturzysta na Walentynki w Poznaniu – karykatury na żywo

Poszukiwania jak najlepszego karykaturzysty na walentynkowy event odbywający się 14 lutego (czasem też w innym dniu, bo najlepiej jeśli to akurat weekend) zaczynają się pod koniec roku. Niektórzy szukają jeszcze na początku roku. 2-3 ostatnie tygodnie przed deadline zgłasza się najwięcej chętnych na zatrudnienie karykaturzysty.

Powyżej: fragmenty wybranych artykułów o sztuce karykatury i rysowaniu karykatur, z bloga karykaturzysty.

Ta strona odpowiada m.in. na pytania:
1. Czy rysujecie karykatury na weselu w Poznaniu, na Wielkopolsce?
2. Jak zamówić usługę: karykatury na żywo Poznań?
3. Jak zamówić karykaturzystę na wesele w Poznaniu?
4. Jaki powinien być karykaturzysta na wesele Poznań?
5. Profesjonalny karykaturzysta czy karykaturzysta amator?
6. Jaki jest najlepszy karykaturzysta na imprezę w Poznaniu, na Wielkopolsce?
7. Ile kosztuje karykaturzysta na wesele Poznań?
8. Karykaturzysta eventowy czy karykaturzysta uliczny?
9. Szybki karykaturzysta na weselu – czy to dobra atrakcja na wesele?
10. Impreza firmowa, firmowy event – jak zamówić karykaturzystę rysującego karykatury na żywo?
11. Czy karykaturzysta do dobra atrakcja na firmowy event?
12. Jakie są oryginalne atrakcje na wesele Poznań, atrakcje na event woj. wielkopolskie?
13. Ile kosztuje karykatura czyli jaka jest cena karykatury?
14. Karykatura na prezent: kolorowa czy czarno-biała?
15. Jak zamówić karykatury ślubne, karykatury na wesele?
16. Karykatura ze zdjęcia. U kogo i jak zamówić karykaturę?
17. Czy wykonujecie takie usługi, jak: karykatura na urodziny, karykatura dla szefa, karykatura na rocznicę ślubu?
18. Ile kosztuje profesjonalna karykatura za zdjęcia?