2024-05-26
Warszawski karykaturzysta – karykatury w Warszawie
Karykatury

Warszawski karykaturzysta – karykatury w Warszawie

kwi 9, 2024

Karykaturzysta Warszawa – znany warszawski karykaturzysta. Poznaj jego talent i dowiedz się, dlaczego jest nazywany „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”

Na tej stronie wszystko o karykaturzystach i karykaturach w stolicy Polski i nie tylko. Karykatury Warszawa oferty:

1. Karykatury ze zdjęć na prezent
2. Karykatury na żywo podczas imprez (atrakcje na wesele, firmowy event)

karykatury na żywo na wesele w Warszawie
Karykaturzysta na wesele Warszawa oraz woj. mazowieckie > Tu informacje

Karykatury ze zdjęć – na prezent

Mieszkasz w Warszawie, Mazowsze (województwo mazowieckie) i poszukujesz karykaturzysty. Takiego, który specjalnie dla Ciebie stworzy profesjonalną karykaturę w rozsądnej cenie i w terminie nie późniejszym niż ten, który Cię interesuje? Świetnie trafiłeś!

Jeśli karykatura ma być efektownym, miłym prezentem, twarze mają być podobne i sympatyczne – warto poświęcić chwilę czasu na lekturę tej strony. Możliwe karykatury ekspresowe!

Karykatura.com oferuje wykonanie karykatury na prezent, z nadesłanych e-mailem zdjęć. Aby uzyskać niezbędne informacje – przeczytaj > Jak zamówić. Mamy nadzieję, że właśnie dołączasz do naszych zadowolonych klientów warszawskiego karykaturzysty.

Napisz e-mail

karykaturzysta Warszawa karykatury
Karykaturzysta Warszawa – jego czarno-biała karykatura

Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo

Świetna atrakcja imprez, wśród których są: firmowe eventy, spotkania integracyjne, szkolenia, konferencje, targi, a nawet uroczyste wesela. Takie usługi wykonuję od dawna, szczególnie na imprezach, gdzie trzeba narysować jak najwięcej osób. Dojeżdżam w dowolne miejsce Warszawy, woj. mazowieckiego i Polski. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam po więcej informacji. Pisząc, koniecznie podaj datę planowanej imprezy, miejscowość i orientacyjną liczbę gości.

Napisz e-mail

Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?

Zamówienie karykatury w Warszawie, stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na warszawskiej Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”. Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie informacji w Internecie.

Jesteś z Warszawy, termin goni, więc aby przyspieszyć – szukasz karykaturzysty z Warszawy. Tu pierwsza niespodzianka, bo pozycjonowanie stron powoduje, że ktoś, kto wg. strony internetowej jest karykaturzystą warszawskim i oferuje karykatury dla Warszawiaków – mieszka daleko od Warszawy.  Na szczęście jest też artysta, którego widzisz na zdjęciu poniżej. Karykaturzysta z Warszawy, którego prawdopodobnie znasz z programów telewizyjnych, a jego dowcipne rysunki Polacy znają od lat, z ogólnopolskiej prasy. Mistrz kreski, który wciąż ma dużo zleceń. Nie tylko z powodu talentu i pracowitości, ale też z powodu atrakcyjnego honorarium.

znany karykaturzysta Warszawa karykatury na żywo
Znany karykaturzysta Warszawa uświetnił swym talentem ponad pół tysiąca imprez, nie tylko w Polsce. Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo w jego wykonaniu, to niezwykła atrakcja na imprezy firmowe i nie tylko

Firmowa Wigilia w Warszawie i karykaturzysta

Pomysłów na atrakcje firmowej wigilii może być sporo, ale jest jeden, który przebija pozostałe: profesjonalny karykaturzysta eventowy. Bo to jedna osoba, ale atrakcje równocześnie dwie. Artysta, który sprawi, że u uczestników firmowej Wigilii w Warszawie pojawi się uśmiech i dodatkowy naturalny luz, a po krótkiej chwili pozowania każda osoba narysowana otrzyma świąteczny prezent i to taki, którym z uśmiechem będzie się chwalić przed innymi. Atrakcja mało inwazyjna, nieabsorbująca wszystkich zanadto. Podstawą sukcesu zaproszenia karykaturzysty na firmową Wigilię jest zaproszenie takiego kandydata, który z co najmniej kliku powodów będzie najlepszy. (…)  Zakładamy, że zamierzasz wybrać ofertę fachowca. Najlepiej karykaturzysty eventowego, od lat i na co dzień zajmującego się profesjonalnym tworzeniem karykatur na podobnych imprezach. O którym piszą, że rysuje dowcipne karykatury z prędkością… karabinu maszynowego.

Karykatury Warszawa. Mistrz karykatury mieszka w Polsce

W 2012 r. w Nowym Jorku prasa pisała, że Szczepan Sadurski jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Wprawdzie nie ma mistrzostw i jurorów, które takie osiągnięcia oficjalnie weryfikują, ale warszawski karykaturzysta był też zapraszany do Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie była okazja potwierdzenia jego niesamowitych zdolności. Oczywiście Sadurski stale rysuje w Polsce, gdzie w ostatnich 10. latach w ekspresowym tempie narysował 40 tysięcy wesołych portretów! Firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, akcje promocyjne i wszelkie imprezy, których organizatorzy uznali, że błyskawicznie narysowana karykatura wykonana ręką znanego mistrza kreski, to świetna pamiątka dla uczestników imprezy.

Atrakcje na wesele Warszawa – karykaturzysta

Twoje wesele oraz jego goście są wyjątkowi. Dlatego spraw, aby otrzymali coś wyjątkowego i przeżyli niezapomniane chwile. Najnowszy hit uroczystości weselnych, to profesjonalne karykatury na żywo. Wykonane w niewiarygodnym tempie przez mistrza kreski, znanego nie tylko w Polsce. Na kartoniku dowcipny portret pary (np. mąż z żoną). Duża atrakcja dla podziwiających ten oryginalny artystyczny występ, a potem niezapomniana pamiątka z wesela. Nawet 100 osób narysowanych podczas wieczora (wyjątkowo z tym jednym karykaturzystą jest to możliwe), w dodatku atrakcyjna cena.

Świetna zabawa, dużo śmiechu, do tego ci którzy maja ochotę zobaczyć swój wizerunek w krzywym zwierciadle – wrócą do domów ze swoją sympatyczną podobizną. Na pewno wszyscy dobrze zapamiętają, kiedy i gdzie powstał ten wesoły portret!

Dowcipnie narysowane wesołe portrety, wykonane ręką znanego z mediów karykaturzysty, to atrakcja setek imprez, w jakich uczestniczył w ostatnich latach. Szybkość powstawania kolejnych karykatur zadziwia obserwatorów uczestniczących w tym wydarzeniu. Karykatur powstanie tyle, ile średnio wykonuje… trzech do pięciu karykaturzystów. Zaraz po wykonaniu gotowe karykatury trafiają na własność do narysowanych osób. Osoby narysowane nie płacą.

Ponieważ wiele terminów jest zajętych ze sporym wyprzedzeniem, zapytania na część terminów się pokrywa i codziennie przychodzą nowe zapytania, nie zwlekaj z zapytaniem, a potem z decyzją, jeśli ofertę uznasz za atrakcyjną, a termin który Cię interesuje, jest jeszcze wolny.

Napisz e-mail

Anegdota z życia karykaturzysty warszawskiego

Na początku 2006 roku, gdy na całym świecie była słynna sprawa wydrukowania w europejskiej prasie karykatur Mahometa i spowodowanych tym zamieszek w krajach Islamu, reporter TVN zwrócił się do karykaturzysty Szczepana Sadurskiego o skomentowanie tej sprawy. Sadurski umówił się z ekipą telewizyjną. Kilka godzin później zatelefonował do niego jeden ze stałych klientów, przedstawiciel firmy zamawiającej serię rysunków humorystycznych. Gdy poprosił o szybkie wykonanie kolejnego rysunku, Sadurski tłumaczył się:
– Na jutro do południa nie mogę. W południe jestem umówiony z ekipą TVN. Będą mnie pytać o karykatury Mahometa.
Chwila ciszy w słuchawce, po czym klient nieśmiało pyta:
– Ale to chyba nie pan narysował te karykatury?

karykatury w telewizji Sanatorium Miłości
Karykatury w telewizji. Czy oglądałeś naszego karykaturzystę, uczącego uczestników programu Sanatorium Miłości rysować karykatury?

Atrakcje na bal sylwestrowy i karnawałowy Warszawa: karykaturzysta

Bal Sylwestrowy ma swój urok i swoją wyjątkowość. Wyjątkowa kreacja, fryzura i makijaż (to panie), z rzadka zakładany garnitur, i szarmanckie traktowanie swych małżonek (to panowie), suto zastawione stoły, taneczna muzyka i obowiązkowy szampan otwierany w okolicach północy. Atmosfera inna niż podczas innych uroczystości, podczas wszystkich innych dni roku. Zdarzają się i inne atrakcje sylwestrowego wieczoru, ale ci którzy zaprosili najszybszego karykaturzystę, nie żałują potem tej decyzji. Bo oprócz miłych wrażeń, uczestnicy balu wrócą do domów z wyjątkową pamiątką.

Karykaturzysta na targi w Warszawie

Dla firmy wynajmującej karykaturzystę na targi, podobnie jak na inne podobne imprezy, ważnych jest kilka spraw. Ma powstać jak najwięcej wesołych portretów, mają być sympatyczne (niektórych można łatwo urazić!), podobne do narysowanych osób i mają mieć to „coś”, czego prace amatorów nie mają. Zatrudnienie amatora tylko dlatego, bo był nieznacznie tańszy od profesjonalisty, może okazać się katastrofalnym błędem. Co tu dużo mówić, karykatura to wizerunek, a karykaturzysta i jego dzieła mają jak najlepiej działać na wizerunek firmy, która go zatrudnia.

karykaturzysta Warszawa karykatury
Karykaturzysta Warszawa – przykłady karykatur ze zdjęć, czarno-biała grafika. Możliwe też wykonanie w kolorze

Karykatury Warszawa. Karykaturzysta i karykatury na targach, konferencjach

Coraz częściej znani karykaturzyści eventowi zapraszani są na różne imprezy firmowe, konferencje, targi, itp. Wciąż jednak wielu organizatorów i decydentów w firmach nie ma świadomości, że doświadczony karykaturzysta (szczególnie jeśli umie rysować błyskawiczne karykatury twarzy) może być wyjątkową atrakcją imprezy. Jego dzieła na długo mogą pozostać w pamięci uczestników targów oraz być pokazywane innym osobom czyli być świetną reklamą firmy, które go zatrudniła. Mało tego, w mogą nawet mieć wpływ na zamówienia produktów czyli sprzedaż i zyski firmy. Oczywiście pod warunkiem, że udział karykaturzysty będzie dobrze przemyślany i przygotowany, artysta ma duże doświadczenie i to „coś” co powoduje, że uczestnicy targów chętnie pozują, a potem z radością przyjmują wykonaną karykaturę.

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.

Pomysł na imprezy integracyjne Warszawa, woj. mazowieckie

Wyjazdy integracyjne to najczęściej imprezy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób i zwykle rysujemy karykatury na żywo w porze wieczornej. Spotkania krótkie lub będące fragmentem, atrakcją np. 2-dniowego wyjazdu na szkolenie firmowe albo wyjazd integracyjny. (…) Rysowanie zabawnych karykatur uczestników spotkania, to możliwość skorzystania z wyjątkowego talentu i doświadczenia karykaturzysty z Karykatura.com.

Event w Centrum Handlowym Warszawa – szybkie karykatury?

Przykład z Ostrołęki pokazuje, że karykaturzysta wcale nie musi być jedną z wielu atrakcji eventu, z założenia wycenianych przez firmy eventowe podobnie skromnie jak hostessy, młode dziewczyny malujące dzieciakom „buźki” i innych niewykwalifikowanych, młodych ludzi pomagających przy eventach. Pokazuje, że na event do galerii handlowej można zaprosić nie tylko najtańszych karykaturzystów-amatorów.

karykatury na event
Najszybsze karykatury na event! Znakomity karykaturzysta warszawski co roku odwiedza kilkadziesiąt miejsc w całej Polsce. I obiecuje, że zrobi jeszcze więcej karykatur!

Jubileusz firmy atrakcje Warszawa

Zwykle są także atrakcje przygotowane dla uczestników, w tym także występy artystyczne. Czasem jest specjalna scenografia, oświetlenie i scena, są oficjalne przemówienia szefostwa firmy. Karykaturzyści eventowi z naszego serwisu www na wielu takich imprezach byli gośćmi. Rysowaliśmy karykatury uczestników takich spotkań, organizowanych w różnych miejscach Polski.

Moda na karykatury w Warszawie

W wieczornym programie „Rytm miasta” telewizji TVN Warszawa, widzowie mieli okazję poznać dwoje warszawskich artystów: Hannę Bakułę tworzącą m.in. portrety oraz znanego karykaturzystę Szczepana Sadurskiego. Rozmawiano m.in. o „modzie na karykatury w Warszawie”.

Karykaturzysta na weselu Warszawa – jaka cena karykatury?

Wśród karykaturzystów uzależniających cenę usługi od liczby wykonanych karykatur, znaleźliśmy taką ofertę: 20 osób: 500 złotych, 30 osób: 700 złotych, 50 osób: 1000 złotych (czyli jedna karykatura kosztuje od 20 do 25 złotych). Inny karykaturzysta wycenia to tak: 20 osób – 700 złotych, 30 osób – 1000 złotych (zatem 33 do 35 złotych za jedną karykaturę). Znaleźliśmy też ofertę: 700 złotych za noc i w tym czasie powstanie 50-60 karykatur, inna oferta, to 500 złotych za 20 karykatur (czyli 25 złotych sztuka, a także kogoś życzącego sobie 250 zł za godzinę rysowania na weselu (razy liczba godzin), bez podania jaka ilość karykatur powstanie w godzinę. Na jednej ze stron znajduje się oferta narysowania 30 do 60 karykatur na weselu za 1800 złotych, a więc 30 do 60 złotych za jedną karykaturę…. Uwaga, to fragment pisanego dawno artykułu. Podane tu ceny były aktualne lata temu i teraz nie są aktuane.

Profesjonalne karykatury w Warszawie

Warszawa, to najczęstsze miejsce naszych działań artystycznych. Największy i najbogatszy ośrodek kraju, stąd jako karykaturzyści otrzymujemy najwięcej zleceń, pewnie też dzięki temu, że jesteśmy na miejscu i klienci nie muszą płacić za dojazd. Rysowaliśmy karykatury w wielu miejscach Warszawy, od Pałacu Kultury i Nauki (tu odbywają się kongresy), przez znane hotele (Hilton, Mariott, Intercontinental, The Westin Warsaw, Sheraton, Radisson SAS, Novotel, Jan II Sobieski, Hotel Gromada, Hotel Boss) po Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Karykatury rysowaliśmy w Warszawskim EXPO…

Atrakcje na event Warszawa. Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie

Na imprezach na których rysowaliśmy karykatury (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.

Atrakcje na wesele Warszawa – znakomity karykaturzysta

Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie. A właśnie, cena. Ceny karykaturzystów (oraz osób podających się w Internecie za karykaturzystów) – czyli profesjonalistów oraz amatorów, wbrew pozorom nie różnią się aż tak bardzo czyli świetni fachowcy wcale nie mają najwyższych cen. Choć oczywiście… >> Tu cały tekst na blogu znanego karykaturzysty

Tania fotobudka Warszawa droższa niż profesjonalny karykaturzysta?

Fotobudka w ostatnich kilku latach podbiła rynek eventowy w Polsce. Małej powierzchni, lekka przenośna „budka” z czymś w środku, co robi zdjęcia osobom, które się w niej znajdą, obok rekwizyty – kapelusze, wielkie okulary, kapelusiki. I jedna, czasem dwie osoby z obsługi fotobudki. Roześmiani i rozluźnieni uczestnicy imprezy, często już po paru drinkach, żywiołowo przebierają się w rekwizyty i stroją głupie miny oraz pozują w zwariowanych pozach do obiektywu aparatu fotobudki, aby niemal po chwili otrzymać pamiątkowe, szalone zdjęcie z imprezy. (…) Korzystając z internetowej wyszukiwarki, wpisałem frazę „tania fotobudka”, aby zorientować się w cenach tych najtańszych. Okazuje się, że wynajęcie nawet tej najtańszej fotobudki, kosztuje taniej niż wynajęcie wysokiej klasy karykaturzysty eventowego.

Warszawa i karykatury – fragmenty wybranych informacji z portalu Sadurski.com

• 19 lipca 2015 r. rozpoczyna się świętowanie 60-lecia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wśród wielu atrakcji które je uświetnią, przewidziano jedną dla miłośników karykatury. 21 lipca od godz. 11 w holu głównym Pałacu można będzie oglądać wystawę karykatur A.Chodorowskiego „Z pałacem w tle”.

• 17 marca 2015 r. w hallu gmachu Sejmu przy ul. Wiejskiej w Warszawie otwarto wystawę „Polityka w karykaturze”. Na wystawie prezentowanych jest ok. 200 prac kilkudziesięciu karykaturzystów polskich.

• Karykaturzysta Szczepan Sadurski otrzymał jedno z wyróżnień honorowych w pierwszej tegorocznej edycji konkursu „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015”, organizowanego przez Muzeum Karykatury w Warszawie. Najlepsze prace konkursowe trafią na wystawę.

• 2015. Do końca maja w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie  można oglądać wystawę karykatur, których autorem jest słowacki karykaturzysta Jozef Hrusovsky. Opublikował blisko 3 tys. karykatur sportowców, a w jego archiwum znajduje się 20 tys. karykatur słowackich i zagranicznych sportowców.

Karykaturzysta Warszawa – karykatury w Warszawie, woj. mazowieckie

• Nie tylko antyki, wybitne dzieła sztuki (np. obrazy olejne) czy biżuterię można kupić na aukcjach DESY Unicum. Od niedawna na rynku sztuki dostrzeżono potencjał komiksów i ilustracji, dlatego 13 listopada 2014 r. w DESA Unicum (Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50) odbędzie się trzecia aukcja komiksu i ilustracji. Wśród prac wystawionych na aukcję, jest kilka rysunków karykaturzysty Szczepana Sadurskiego, autora karykatur serwisu Karykatura.com.

• 12 września 2014 r. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powierzyła Elżbiecie Laskowskiej pełnienie obowiązków Dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.

• Karykaturzysta Jerzy Zaruba (1891-1971) ma swoją ulicę na warszawskim Ursynowie. Mająca 400 metrów i kilkanaście numerów domów ulica na Kabatach (dzielnica Ursynów w Warszawie) biegnie od ul. Wąwozowej na południe, kolejno krzyżując się z ulicami: Iwanowa-Szajnowicza i Kabacką.

• 2013. Na Polach Mokotowskich w Warszawie odbył się coroczny festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wśród wystawców była żyrardowska Fundacja Ochrony ŚŒrodowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i Okolic, która zaprezentowała stoisko promocyjne pt. „Miasto Ogród”. Jedną z jego atrakcji była plenerowa wystawa karykatury „Manufaktury Satyry”.

• 2013. Rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczno-Humorystyczny o Warszawie. Konkursowe jury podjęło decyzję w sprawie podziału nagród w konkursie „Warszawa i Warszawka czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy”. Do wystawy pokonkursowej  zakwalifikowano 183 prace 109 karykaturzystów z 27 krajów.

Karykatura – prezent dla rodziców państwa młodych. Karykaturzysta Warszawa

• 14 grudnia 2013 r. Karykaturzysta warszawski Szczepan Sadurski zadebiutował w nowej roli. Poprowadził zajęcia dla studentów podyplomowych na Akademii Leona KoźŸmińskiego w Warszawie. Spotkanie nazwano „Jak rysować karykatury? Warsztaty”. Studenci mieli okazję dowiedzieć się o tajnikach pracy karykaturzysty i rysownika satyrycznego, zobaczyć na własne oczy jak powstaje karykatura, usłyszeć wielu anegdot związanych z pracą karykaturzysty, a także własnoręcznie narysować kilka karykatur portretowych.

• Organizatorzy zakończonego niedawno turnieju EURO 2012 zadbali, aby specjalni goście przybyli na piłkarskie mecze rozgrywane m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, mieli wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich były karykatury „piłkarskie” tworzone przez karykaturzystę Szczepana Sadurskiego w strefie sponsorskiej, zlokalizowanej tuż przy stadionie. Kilkaset jego karykatur, wraz z miłymi wspomnieniami z pobytu w Polsce, trafiło wraz z kibicami, do różnych krajów œświata.

• 2012. W siedzibie Czeskiego Centrum (Warszawa, Aleja róż 16) została otwarta współczesnej karykatury czeskiej Czeska Kreska. Autorami karykatur prezentowanych na wystawie są członkowie powstałej w 1990 roku Czeskiej Unii Karykaturzystów.

• 2012. Warszawa 1939-1944. Satyra konspiracyjna oraz okupacyjna w rysunkach polskich karykaturzystów – to pełny tytuł wystawy, jaką od 6 marca do 20 maja można oglądać w Muzeum Karykatury w Warszawie.

• 2011. W Muzeum Kolejnictwa w Warszawie 18 listopada została otwarta międzynarodowa wystawa karykatury „Pociągi i stacje kolejowe”.

• 2011. W warszawskim Muzeum Karykatury otwarto wystawę „Polityka i politycy”. Temat wystawy, to rysunkowe komentarze aktualnych wydarzeń politycznych. Polscy karykaturzyści  podeszli do tematu profesjonalnie, nie oszczędzając polityków żadnej opcji politycznej.

• Redakcja pisma satyrycznego Szpilki mieściła się w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży 16A. Po sąsiedzku, przy Placu Trzech Krzyży 16 od 1954 roku znajdowała się kawiarnia Lajkonik, w której przed laty chętnie przesiadywali satyrycy i karykaturzyści związani ze Szpilkami. Obecnie trwa remont w pomieszczaniach dawnego Lajkonika.  Po zerwaniu płyt gipsowo-kartonowych w pomieszczeniach okazało się, że na tynku znajdują się… karykatury, wykonane blisko 60 lat temu.

• 2011. „Śmiechem w dyktaturę. Rumunia w karykaturze M.Stanescu” to tytuł wystawy, którą otwarto 15 marca w Domu Spotkań z Historią (Warszawa, ul. Karowa 20). Na wystawie zaprezentowano 50 oryginalnych rysunków tego karykaturzysty.

Karykatury ze zdjęć na prezent. Karykaturzysta Warszawa

• 2010. Podczas Festiwalu Otwarte Ogrody, jaki odbył się w dniach 29-30 maja na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy, swój udział zapowiedział znany karykaturzysta Szczepan Sadurski. 30 maja o godz. 15.00 rozpocznie się ekspozycja jego rysunków satyrycznych oraz spotkanie autorskie, a karykaturzysta zainteresowanym osobom będzie rysował karykatury na żywo.

• TVN 18 marca 2001 r. telewizja TVN Warszawa zaprosiła karykaturzystę Szczepana Sadurskiego do programu „Rytm Miasta”, aby skomentował swoimi rysunkami satyrycznymi ogłoszony niedawno konkurs na logo Łazienek Królewskich w Warszawie. W trakcie godzinnego programu na żywo Sadurski narysował w telewizyjnym studio trzy rysunki.

• 27 stycznia 2010 r. w Warszawie odbyła się impreza pod hasłem: Uśmiechy Dobrej Woli – sobowtóry dla Haiti. Swój skromny wkład w zbieranie datków miał karykaturzysta Szczepan Sadurski, który osobom zainteresowanym rysował karykatury na żywo.

• 10 września 2009 r. karykaturzysta Szczepan Sadurski wystąpił w porannym programie telewizji TVN Warszawa. Między godziną 7 a 10 wykonał na oczach widzów cztery rysunki satyryczne. Tematem przewodnim programu były pomysły na zabudowę okolic Dworca Centralnego w Warszawie.

• 2008. „Portretokarykatury… i nie tylko” – to tytuł kolejnej wystawy Ogólnopolskiego Salonu Karykatury i Satyry, mieszczącej się w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. Tym razem będzie można zobaczyć karykatury znanych postaci środowiska aktorskiego oraz rysunki satyryczne Macieja Pietrzyka.

• 2008. „Polacy i Rosjanie we wzajemnej karykaturze” – to tytuł książki tandemu: Andrzej de Lazari i Olieg Riabow, wydanej właśœnie przez Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Książka zawiera ponad sto prac, wybranych z przeszło tysiąca karykatur i plakatów obrazujących charakter obu narodów, od końca XVII wieku do dziś.

• 2008. Kolejną wystawą w 30-lecie Muzeum Karykatury w Warszawie jest wystawa rysunku satyrycznego i karykatur Eryka Lipińskiego. Zorganizowano ją w 100-lecie urodzin artysty. Warto dodać, że był on pierwszym dyrektorem Muzeum Karykatury.

• 2008. Podczas tegorocznego Dnia Otwartego Telewizji Polskiej w Warszawie przy ul. Woronicza, karykaturzysta Szczepan Sadurski rysował karykatury na żywo. Swoją wesoła podobiznę otrzymało 120 osób, choć chętnych na karykaturę było znacznie więcej.

• 2008. 8 marca po raz ósmy odbyła się w Warszawie demonstracja kobiet. Wzięły w niej udział także… karykatury, na których byli T.Rydzyk, A.Lepper i R.Giertych, autorstwa karykaturzysty Szczepana Sadurskiego.

• 2008. 18 stycznia TVN24 pokazała materiał Agaty Adamek na temat polskich polityków – skandalistów. Ubarwił go Szczepan Sadurski, który na oczach widzów narysował bardzo szybkie karykatury Joanny Senyszyn, Jacka Kurskiego, Joachima Brudzińskiego oraz Janusza Palikota.

• 2008. Od 12 stycznia w Domu Kultury „Działdowska” w Warszawie można będzie oglądać wystawę słowackiego karykaturzysty Kazo Kanala, prezesa Słowackiej Unii Karykaturzystów.

• 2008. W nocy z 17 na 18 maja w Warszawie otwartych będzie 120 muzeów, galerii i innych placówek kulturalnych. Wśród wielu kulturalnych atrakcji tej nocy, nie zabraknie karykaturzystów. W sześciu miejscach stolicy odwiedzający będą mogli pozować do karykatur, z którymi wrócą do domów.

• 2003. Niemałą ucztę miłośnikom rysunku satyrycznego zgotowało Austriackie Forum Kultury i Ambasada Amerykańska w Warszawie. W galerii Austriackiego Forum Kultury (Warszawa, ul. Próżna 8) otwarto wystawę karykaturzysty P.Steinera.
Fragmenty wybranych newsów, za zgodą Sadurski.com

Karykatury Warszawa. Karykatura – prezent dla szefa

OK, wybór padł na Sadurskiego. Dobre przykłady, cena rozsądna, karykaturzysta znany nie tylko w Polsce, jest na miejscu (Warszawa), w dodatku wyrobi się na termin, który potrzebujemy. Jeszcze ważne pytanie przed ostatecznym złożeniem zamówienia (zadawane nie raz), które ma rozwiać pewną wątpliwość…
– Bo wie pan, trochę się obawiamy. Szef ma duże poczucie humoru, jest przez nas lubiany, ale boimy się, może się jednak na nas obrazi.
– Słucham?
– Bo to jednak karykatura. A pan wie – wielki nos, odstające uszy…
– A, o to chodzi. Proszę się nie martwić. Oczywiście są karykaturzyści, którzy tak rysują, jednak ja do nich nie należę. To ma być dla niego miły prezent. Ten upominek ma mu sprawić radość i przyjemność. Zrobiłem tyle karykatur, że wiem jak taka karykatura ma wyglądać.

Miasta i miejscowości w województwie mazowieckim

Baboszewo, Baniocha, Białobrzegi, Bielany, Błędów, Błonie, Bońki, Brody, Brok, Brudzeń Duży, Celestynów, Cempkowo, Chlewiska, Chotomów, Chotynia, Chynów, Ciechanów, Czerwin, Czerwińsk Nad Wisłą, Czosnów, Dąbrówka, Długosiodło, Dłużniewo, Dobre, Drobin, Emów, Garwolin, Gąbin, Gielniów, Glinojeck, Głuchy, Góra Kalwaria, Górki, Gózd, Grabówiec, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Grudusk, Huta Żabiowolska, Iłów, Jabłonna, Jachranka, Jasieniec, Jedlińsk, Joniec, Józefosław, Józefów, Kałuszyn, Kampinos, Karczew, Karpiska, Klaudyn, Kluszewo, Kobyłka, Kolonia Lesiów, Kolonia Lesznowola, Kołbiel, Konstancin-Jeziorna, Korczew, Kosów Lacki, Kotuń, Kożuszki-Parcel, Kromnów, Krubki-Górki, Książenice, Legionowo, Lesznowola, Ładzyń, Łajski, Łaskarzew, Łąck, Łochów, Łomianki, Łoś, Maciejowice, Majdan, Małęczyn, Marki, Maszewo Duże, Miastków Kościelny, Michałowice.

Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mława, Mokobody, Mościska, Mroków, Mszczonów, Nadarzyn, Naruszewo, Nasielsk, Nieporęt, Nowa Bukówka, Nowa Sucha, Nowe Grobice, Nowe Iganie, Nowy Dwór Mazowiecki, Olszewnica Nowa, Oryszew-Osada, Osieck, Osieczek, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otrębusy, Otwock, Otwock Wielki, Ożarów Mazowiecki, Pacyna, Patrykozy, Piaseczno, Piorunów, Płochocin, Płock, Płońsk, Pomiechówek, Potworów, Prażmów, Pruszków, Przyłęk, Przypki, Pułtusk, Raciąż, Radom, Radziejowice, Radziejowice-Parcel, Radzymin, Raszyn, Sarnaki, Serock, Sękocin Stary, Siecień, Siedlce, Sierpc, Skaryszew, Słupno, Sochaczew, Sochocin, Soczewka, Sokołów Podlaski, Stanisławów Pierwszy, Stare Babice, Stary Konik, Strachowo, Strachów, Sulejów, Szymaki, Szymanów, Święcice, Tarczyn, Tłuszcz, Trębki Nowe, Warka, Warszawa, Węgrów, Wiązowna, Wieliszew, Wierzbin, Wilga, Wiskitki, Wiśniew, Wolanów, Wołomin, Zakręt, Zakroczym, Załuski, Zaździerz, Ząbki, Zegrze, Zegrze Południowe, Zielonka, Zwoleń, Żabia Wola, Żaków, Żelazowa Wola, Żelechów, Żyrardów.

Karykatura – co to takiego? Ciekawostki o karykaturzystach

Zwykle karykatury kojarzą się nam z zabawnymi portretami, na których przedstawiona osoba ma wielki nos lub inną deformację twarzy. Karykatury oglądamy w prasie. Karykaturzystów widzimy czasem na deptaku, gdzie latem przechadza się dużo osób (jego potencjalnych klientów). Jeśli na karykaturze jest znana powszechnie osoba, każdy z nas może ocenić czy podobieństwo postaci przedstawionej na karykaturze jest trafione. Na tym wiedza przeciętnego człowieka o karykaturach się kończy. (…) W USA popularność (w tym: polityków) mierzy się liczbą wydrukowanych karykatur. Gdy karykatury polityka znikają z prasy – to oznaka, że jego popularność mija. Czy należy się dziwić, że amerykańscy politycy zabiegają o karykaturzystów, o publikację swoich karykatur w prasie?

Uwaga, organizatorzy eventów, firmy i hotele organizujące zamknięte imprezy firmowe w Warszawie i woj. mazowieckim. Dziękujemy za zapytania związane z zatrudnieniem bardzo szybkiego, profesjonalnego karykaturzysty eventowego, który będzie dodatkową atrakcją imprezy i wykona niezapomniane pamiątki czyli wesołe portrety uczestników. Czasem terminy imprez pokrywają się i nie możemy przybyć, na szczęście nie są to częste przypadki. Jeśli chcesz zaoszczędzić – zamiast trzech, zatrudnij jednego karykaturzystę z Karykatura.com – w obu przypadkach dostaniesz podobną liczbę wesołych karykatur.

Warszawa. Karykaturzysta na imprezie firmowej

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.

Wigilia firmowa Warszawa ze znanym karykaturzystą

Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.

Bal karnawałowy atrakcje Warszawa: karykaturzysta

Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.

Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków

Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.

Warszawski karykaturzysta podczas EURO

– Jak się zostaje karykaturzystą Euro 2012?
– Euro to wielki turniej i wielkie pieniądze, dlatego wszystko musiało być na najwyższym poziomie. Organizatorzy, jak w poprzednich turniejach Euro, rozgrywanych w innych krajach, wiedzieli czego potrzebują i kogo szukają. Potrzebowali najwyższej klasy, niezawodnych fachowców. Efekt: kilkaset narysowanych przez mnie karykatur powędrowało do wielu krajów świata. Będzie miłym wspomnieniem i pamiątką z Polski i z Euro.

Karykaturzysta Warszawa – główna atrakcja wieczoru

Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.

Warszawa. Jaka karykatura ze zdjęcia?

Od zawsze do Karykatury.com piszą i telefonują osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.

Karykaturzysta Warszawa na Walentynki

Poszukiwania karykaturzysty na walentynkowy event odbywający się 14 lutego (czasem też w innym dniu, bo najlepiej jeśli to akurat weekend) zaczynają się pod koniec roku. Niektórzy szukają jeszcze na początku roku. 2-3 ostatnie tygodnie przed deadline zgłasza się najwięcej chętnych na zatrudnienie karykaturzysty.

Karykaturzysta na wesele Warszawa. Poradnik

Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.

Atrakcje na piknik: karykaturzysta Warszawa

Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…

Eventy Warszawa i woj. mazowieckie. Artysta estradowy czy znany karykaturzysta?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.

Marketing bankowy i najszybszy karykaturzysta Warszawa

– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.

Ta strona odpowiada m.in. na pytania:
1. Czy rysujecie karykatury na weselu w Warszawie?
2. Jak zamówić usługę: karykatury na żywo?
3. Jak zamówić karykaturzystę na wesele w Warszawie, woj. mazowieckie?
4. Jaki powinien być karykaturzysta na wesele Warszawa?
5. Profesjonalny karykaturzysta czy karykaturzysta amator?
6. Jaki jest najlepszy karykaturzysta na imprezę?
7. Ile kosztuje karykaturzysta na wesele Warszawa?
8. Karykaturzysta eventowy czy karykaturzysta uliczny?
9. Szybki karykaturzysta na weselu – czy to dobra atrakcja na wesele w Warszawie?
10. Impreza firmowa, firmowy event – jak zamówić karykaturzystę rysującego karykatury na żywo?

11. Czy karykaturzysta, to dobra atrakcja na firmowy event Warszawa?
12. Dlaczego są drogie i tanie karykatury?
13. Ile karykatur rysujecie w godzinę?
14. Jakie są oryginalne atrakcje na wesele Warszawa, atrakcje na event Warszawa?
15. Ile kosztuje karykatura czyli jaka jest cena karykatury?
16. Karykatura na prezent: kolorowa czy czarno-biała?
17. Jak zamówić karykatury ślubne, karykatury na wesele woj. mazowieckie?
18. Karykatura ze zdjęcia. U kogo i jak zamówić karykaturę?
19. Czy wykonujecie takie usługi, jak: karykatura na urodziny, karykatura dla szefa, karykatura na rocznicę ślubu?
20. Ile kosztuje profesjonalna karykatura za zdjęcia?