2024-07-22
Sketchnotes z humorem – rysunki na żywo
Inne

Sketchnotes z humorem – rysunki na żywo

cze 14, 2024

Angielskie słowo sketchnotes, coraz częściej pojawia się wśród osób z branży eventów, konferencji i spotkań biznesowych. Czym są rysunkowe komentarze tworzone na żywo i czy można tworzyć je na oczach widzów, w konwencji humorystycznej?

W Multikinie w Złotych Tarasach, w centrum Warszawy, odbyło się ósme Forum MEC czyli doroczna konferencja poświęcona nowym trendom w komunikacji i reklamie. Jego hasło tym razem brzmiało: „Do not disturb! Advertising On Demand”. Wśród gości, którzy wystąpili przed uczestnikami, byli przybyli nie tylko z Polski przedstawiciele takich firm, jak m.in. NASA, Google, Facebook, Xaxis i MEC.

Zabawne rysunki tworzone na żywo

Dwa zestawy humorystycznych rysunków trafnie komentujących wybrane wypowiedzi prelegentów, wymyślał i tworzył na żywo Szczepan Sadurski. Te oryginalne sketchnotes z humorem powstawały na dużych planszach formatu 1×2 metry, ustawionych przy scenie, w pobliżu prelegentów. Dzięki operatorowi kamery, rysunki były co jakiś czas pokazywane na ogromnym ekranie, w trakcie ich powstawania.

Inne rysunki humorystyczne Sadurskiego wykonane przed konferencją, stanowiły jej wizualną oprawę. Pokazywano je na ekranie w trakcie konferencji (w tym jako animacje), na monitorach informacyjnych, w foyer gdzie witano gości i serwowano w przerwach poczęstunek, zdobiły też przygotowaną wcześniej stronę internetową konferencji.

Przed konferencją, Szczepan Sadurski wykonał też ze zdjęć karykatury dla części prelegentów, które były im wręczone przez organizatorów wydarzenia.

sketchnotes rysownik humor mapa myśli sketchnoting
Sketchnotes z humorem – tworzone na oczach widzów zabawne rysunki humorystyczne Szczepana Sadurskiego, kilka przykładów

Powyżej: przykłady wielkoformatowych sketchnotes z humorem tworzonych na oczach widzów, w wykonaniu jednego z najpopularniejszych rysowników satyrycznych – Szczepana Sadurskiego. Powstają podczas konferencji, kongresów, prelekcji i spotkań biznesowych o różnej tematyce, organizowanych nie tylko w Warszawie. Bo każdy, także poważny temat, na oczach widzów można wizualnie zilustrować pewnie kreśloną kreską, dodając co jakiś czas proste, zrozumiałe treści – hasła.

Sketchnotes – oferta

Skondensowany graficznie humor, lekka kreska, sympatyczne postacie powodują, że każdemu lepiej zapamiętać i zrozumieć treści przekazane przez preleganta do słuchaczy. Gotowy rysunek / rysunki można potem wykorzystać na różne sposoby. Ogromne doświadczenie, wykształcenie plastyczne, wszechstronność, do tego rozpoznawalna od lat kreska Sadurskiego powodują, że organizatorzy konferencji i spotkań wiedzą, czego oczekiwać od tej współpracy.

sketchnotes rysownik humor mapa myśli sketchnoting
Sketchnotes – rysunki Szczepana Sadurskiego, którego znają czytelnicy gazet i widzowie programów telewizyjnych

Oprócz rysowania sketchnotes podczas konferencji, Sadurski może wykonać zainteresowanym karykatury na żywo (wesołe portrety), np. podczas wieczornego, mniej oficjalnego spotkania grupy osób. Dziesiątki tysięcy karykatur wykonanych przez Sadurskiego w Europie, Ameryce i Australii – czyli ogromne doświadczenie powodują, że jest to niezapomniane spotkanie z artystą oraz wspaniała pamiątka z konferencji, eventu i innego wydarzenia. Każda karykatura jest sygnowana znajomym podpisem SADURSKI, a karykatur powstaje zaskakująco duża ilość. Nie przez przypadek po jednej z imprez w Nowym Jorku prasa nazwała Sadurskiego „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

Na życzenie także sympatyczne karykatury ze zdjęć, wykonane przed konferencją i przedstawiające prelegentów. Mogą być wręczone przez organizatorów prelegentom zaraz po zakończeniu ich wystąpienia. Także inne formy działań, które urozmaicą konferencję. Na przykład prowadzone przez Sadurskiego rysunkowe quizy, zbiorowa „nauka” rysowania karykatur czyli śmiechoterapia z humorem.

Bardzo konkurencyjne ceny, dojazd w uzgodnione miejsce Polski, uczestnictwo w konferencji przez określony w umowie czas. Faktura vat. Do tego porady – jak wszystko przeprowadzić, aby wyszło jak najlepiej – w zależności od miejsca, liczby uczestników, itp.

Kontakt nie poprzez managera, ale bezpośrednio z artystą. Aby szybko otrzymać wstępną wycenę – zapytaj o wolny termin, podając kilka wstępnych informacji.

Sketchnotes: (c) Karykatura.com / Rys

Zobacz też:
> Wystawa w centrum handlowym
> Karykaturzysta Katowice i Śląsk